Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Lider nadal niepokonany

I liga K: Lider nadal niepokonany

Faworyt I ligi kobiet do awansu do PlusLigi - Legionovia Legionowo pokonała na wyjeździe, w Aleksandrowie Łódzkim miejscową Jedynkę. Gospodynie nie wykorzystały wielu szans i jedynie w trzeciej partii potrafiły przeciwstawić się silniejszym rywalkom.

Przyjezdne rozpoczęły mecz bardzo skutecznie i już przy wyniku 0:3 trener Aleksander Klimczyk poprosił o pierwszą przerwę. Nie przyniosła ona spodziewanych efektów i lider bardzo skutecznie grając do końca partii wygrał do 15.

Początek drugiej wyglądał podobnie. Dobra, celowana zagrywka Legionovii, słabe przyjęcie ze strony Jedynki i szybko zrobiło się 0:5. Zmiany w składzie Jedynki też nie przynosiły efektów i goście powiększyli prowadzenie do 11:3. Od tego momentu, ku zdziwieniu przede wszystkim pewnie już czujących się zawodniczek Legionovii i jej trenera, siatkarki Jedynki poprawiły grę. Lepiej zorganizowaną postawą, skuteczniejszą zagrywką i bardzo skutecznym blokiem wyszły na prowadzenie 12:11, tym razem po kolejnej udanej akcji w zastawianiu Eweliny Ryznar i Marty Ostrowskiej. Mimo ambitnej postawy ze strony miejscowych w dalszej jego części set drugi również padł łupem Legionovii i siatkarki z Aleksandrowa mogą żałować kilku nieszczęśliwie straconych punktów (dotknięcia siatki, zła komunikacja czy też nieuwaga).

W trzeciej odsłonie lepiej rozpoczęły gospodynie. Po kolejnym bloku Eweliny Ryznar i potem ataku Sandry Szczygioł wyszły one na prowadzenie 5:1. W tym momencie trener Wojciech Lalek poprosił o pierwszy czas. Jego podopieczne dogoniły miejscowy zespół przy wyniku 10:10, by potem „odjechać" na 16:13 i 21:16. Od tego stanu to jednak siatkarki Jedynki panowały na boisku i dokonały czegoś, czego jeszcze kilka minut wcześniej nikt nie przewidywał. Bardzo skutecznymi blokami Marleny Mieszały, Karoliny Michalkiewicz i Marty Ostrowskiej, skutecznym atakami Anny Związek i Sandry Szczygioł zdobyły dziewięć punktów, pozwalając przeciwniczkom na dopisanie sobie tylko jednego i wygrały seta do 22.

Niestety, początek kolejnego to znów słabsza gra miejscowego zespołu i przewaga Legionovii 12:5 i następnie 17:12. Wtedy jednak nastąpił kolejny zryw Jedynki, które doprowadziły najpierw do stanu 21:17 po dwóch blokach Marleny Mieszały, potem jest jeszcze traciły 19:21 i 20:23. Nie wiadomo czy nie udałoby się również tego seta zakończyć zwycięsko. Jednak dwie popsute zagrywki siatkarek z Aleksandrowa w końcowym fragmencie czwartej partii napisały inny scenariusz. Przegrały one seta do 22 i całe spotkanie 1:3.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Siódemka Legionovia Legionowo 1:3
(15:25, 21:25, 25:22, 22:25)