Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Sędzia Janusz Soból z Radomia nie żyje

Sędzia Janusz Soból z Radomia nie żyje

fot. archiwum

Dziś w nocy zmarł nagle jeden z sędziów polskiej ekstraklasy, Janusz Soból. Arbiter z Radomia w tym i poprzednich sezonach prowadził najważniejsze mecze PlusLigi i PlusLigi Kobiet. Śmierć dosięgła go na kolejnym szkoleniu dla arbitrów ekstraklasy.

Smutna informacja dotarła do nas z odbywającego się w ten weekend szkolenia dotyczącego zasad wideoweryfikacji dla polskich arbitrów sędziujących zawody PlusLigi. W nocy zmarł jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich sędziów, Janusz Soból. Przybyły rano na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził u radomskiego arbitra zawał serca.

Janusz Soból miał 52 lata. Ze sportem zetknął się już w podstawówce. Grał w szkolnej reprezentacji niemal we wszystkich dyscyplinach. Z siatkówką na dobre zainteresował się w Zespołu Szkół Elektronicznych, znanej kuźni talentów. Przez dwa lata był nawet kapitanem drużyny juniorów. W 1981 roku został sędzią piłki siatkowej, szybko zdobywał nowe umiejętności i kwalifikacje do sędziowania coraz to wyższych lig. Wraz z Sylwestrem Strzylakiem stanowili w ostatnich latach jedną z najlepszych par sędziowskich w naszym kraju. Przez lata prowadzili wiele bardzo ważnych spotkań. Sędziowali mecze gwiazd, półfinały i finały mistrzostw Polski. Zgodnie podkreślają, że ich szczytowym osiągnięciem był finał Pucharu Polski rozgrywany w 1997 roku w Radomiu. – Sędziować tak ważny mecz przed własną publicznością było wielkim przeżyciem. Tym większym, że od wszystkich jego uczestników dostaliśmy maksymalne oceny – mówił jeszcze nie tak dawno w wywiadzie Janusz Soból.

W tym sezonie Janusz Soból zdążył poprowadzić pięć spotkań PlusLigi. Ostatnim meczem, w którym wystąpił w roli sędziego było spotkanie Jastrzębskiego Węgla ze Skrą Bełchatów 5 listopada. W grudniu miał poprowadzić kolejne spotkanie PlusLigi. Niestety, na tym meczu go zabraknie…Pogrzeb ś.p. Janusza Sobola odbędzie się w czwartek 1 grudnia. Msza święta rozpocznie się o 13.00 w Kościele Parafii Św. Stefana w Radomiu przy ul. Idalińskiej 32 B. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu przy ul. Limanowskiego 72 (początek ok. 14.00).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved