Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Komplet punktów na koncie siatkarek z Bielska

PlusLiga Kobiet: Komplet punktów na koncie siatkarek z Bielska

Ze starcia ekipy BKS Aluprof Bielsko-Biała z Budowlanymi Łódź w 8. kolejce PlusLigi Kobiet obronną ręka wyszły podopieczne Mariusza Wiktorowicza. Zespół z Łodzi dzielnie dotrzymywał pola rywalkom tylko w drugim i trzecim secie.

Pierwszy set od razu rozpoczął się wysokiego prowadzenia bielszczanek na pierwszej przerwie technicznej (8:4) po udanych atakach Natalii Bamber-Laskowskiej i Karoliny Ciaszkiewicz. Gospodyniom udawało się ciągle utrzymywać przewagę, ale siatkarki Budowlanych nie dawały za wygraną. Po kilku błędach własnych przyjezdnych, BKS zaczął "odjeżdżać" rywalkom, dzięki dobrym serwisom Alexis Crimes i skutecznym atakom Klaudii Kaczorowskiej. Na drugiej przerwie technicznej siatkarki z Bielska-Białej prowadziły już 16:9. Interwencje Mauro Masacciego zaczęły przynosić pozytywne skutki w grze jego podopiecznych, ale było już za późno na odrobienie strat. Nawet dobre ataki Katarzyny Brydy na nic się zdały w świetle gry gospodyń. Gospodynie wygrały seta 25:18.

Następna odsłona spotkania to początkowo fenomenalna gra w ataku Hélène Rousseaux, która dała łodziankom prowadzenie 5:0. W momencie powrotu do dobrej dyspozycji Natalii Bamber-Laskowskiej, gra podopiecznych Mariusza Wiktorowicza zdecydowanie się poprawiła. Zdołały one zrównać się punktami z rywalkami (7:7), ale wciąż nie mogły wyjść na prowadzenie w secie. Po dwóch dobrych zagraniach Joanny Mirek, to Budowlane objęły trzypunktowe prowadzenie (15:12) i spokojnie kontrolowały grę. Dopiero w końcówce seta bielszczankom udało się wyjść na prowadzenie, jednak po grze "punkt za punkt" i świetnych atakach Katarzyny Brydy, to łodzianki postawiły na swoim i wygrały partię na przewagi (30:28).

Kolejna odsłona spotkania przyniosła równą wymianę siatkarskich ciosów. Najpierw kilkoma dobrymi zagraniami popisała się Natalia Bamber-Laskowska, a następnie inicjatywę przejęła Katarzyna Bryda, zdobywając dla swojego zespołu kilka punktów. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej przyjezdnym udało się uzyskać przewagę, dzięki dobrym zagraniom Hélène Rousseaux i Katarzyny Mróz. Interwencje Mariusza Wiktorowicza przez dłuższą chwilę nie przynosiły rezultatów, jednak dzięki dobrej grze na siatce Alexis Crimes, BKS powrócił do normalnej dyspozycji; wróciło przyjęcie, a co za tym idzie, także i atak. Gra gospodyń jednak wciąż "falowała" i pod koniec seta siatkarkom z Łodzi udało się zdobyć przewagę (23:19). Końcówka partii była niezwykle emocjonująca. Górą w niej okazały się zawodniczki z Bielska, którym w fenomenalnym stylu udało się obronić trzy piłki setowe i wyjść na prowadzenie. Niebagatelną role odegrały w tym momencie spotkania ataki Klaudii Kaczorowskiej i zagrywka Alexis Crimes, które kompletnie nie pozwoliły dojść Budowlanym do głosu (26:24).

Czwarty, jak się później okazało, ostatni set, dostarczył kibicom podobnej dawki emocji, co poprzedni. Rozpoczęła go silna wymiana ciosów pomiędzy rywalkami; dobra postawa Natalii Bamber-Laskowskiej pozwoliła jednak bielszczankom na objęcie prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Przewaga gospodyń stopniowo wzrastała, a skutecznymi atakami zaczęła się popisywać Gabriela Wojtowicz (12:7). Nagły przypływ "oczek" na konto BKS zmobilizował jednak Budowlanych do pracy. Tym razem ponownie nie zawiodła Katarzyna Bryda, która próbowała przejąć na siebie ciężar gry. Bezskutecznie. Zawodniczki z Bielska-Białej na dobre narzuciły swoje tempo gry rywalkom i nie zamierzały oddać seta. W końcówce dobrym rozegraniem popisała się Joanna Wołosz, doprowadzając swój zespół do wygranej 25:17.

Statuetka dla najlepszej zawodniczki meczu trafiła do rąk bielskiej środkowej, Gabrieli Wojtowicz.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Budowlani Łódź 3:1
(25:18, 28:30, 26:24, 25:17)

Sklady zespołów:
BKS Bielsko-Biała: Crimes (15), Ciaszkiewicz (14), Wojtowicz (14), Kaczorowska (15), Bamber-Laskowska (16), Lichtman (2), Miyashiro (libero) oraz Pelc (1), Frąckowiak (1), Wołosz (1) i Vindevoghel (1)
Budowlani Łódź: Rousseaaux (15), Kosek (1), Mróz (5), Mirek (17), De Paula (5), Grbac (8), Ciesielska (libero) oraz Bryda (14), Wójcik, Kwiatkowska (1), Mikołajewska (1) i Golec (1)