Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Piotr Nowakowski: Każda porażka może wszystko zmienić

Piotr Nowakowski: Każda porażka może wszystko zmienić

fot. archiwum

Zwycięskie spotkanie z Chinami Piotr Nowakowski rozpoczął na ławce rezerwowych. Nie dane było mu jednak odpocząć do końca. - Trener dał mi odpocząć, ponieważ po poprzednich spotkaniach odczuwałem lekką zadyszkę - mówił po meczu polski środkowy.

Polacy w pierwszej partii musieli uznać wyższość rywali, co było pewną niespodzianką. Szczególnie zagrywka Chińczyków sprawiała polskim przyjmującym wiele problemów. – Wiedzieliśmy jak grają Chińczycy i niczym nas nie zaskoczyli, natomiast w pierwszym secie zaimponowali zagrywką, która była dla nas bardzo trudna do przyjęcia – komentował na gorąco polski środkowy, który spotkanie z Chinami rozpoczął w kwadracie dla rezerwowych. – Trener dał mi odpocząć, ponieważ po poprzednich spotkaniach odczuwałem lekką zadyszkę. Po wczorajszej siłowni i dzisiejszym treningu czuję się już jednak lepiej.

Nie było to pierwsze spotkanie Piotra Nowakowskiego z chińską siatkówką. – Miałem przyjemność grać z Chinami już trzy lata temu w Lidze Światowej, ale szczerze mówiąc zawodników tego zespołu zbytnio nie pamiętam. Oni są dla mnie wszyscy tacy sami – żartował reprezentant Polski.

Polacy pozostają liderem rozgrywek Pucharu Świata. Jutro przed naszymi zawodnikami trudne wyzwanie. Spotkają się bowiem z zawsze groźnymi Amerykanami. – Ze Stanami Zjednoczonymi z pewnością możemy wygrać. Jak dotąd w tym sezonie zwyciężyliśmy w dwóch z czterech spotkań przeciwko nim. Trzeba będzie zagrać mądrze, szanować piłkę i odrzucić ich od siatki zagrywką – tłumaczył Nowakowski. – Potem trzeba będzie skoncentrować się na ich "armatach" jak Clayton Stanley.Naszą drużynę czekają jeszcze mecze z faworytami – Brazylią, Rosją i Włochami. Polacy nie kryją jednak, że po kolejnych zwycięstwach ich apetyty rosną. – Oczywiście mamy nadzieję na awans, ponieważ sytuacja w tabeli jest dla nas korzystna – zapowiedział środkowy Resovii Rzeszów, jednocześnie dodając, że nic nie jest jeszcze przesądzone. – Trzeba zdawać sobie sprawę, że każda kolejna porażka może w tym aspekcie wszystko zmienić. Myślimy tylko o następnym meczu, na razie wychodzi nam nieźle i oby tak było dalej.

źródło: inf. własna, sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved