Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Petr Platenik przenosi się z Krasnodaru do Ankary

Petr Platenik przenosi się z Krasnodaru do Ankary

fot. archiwum

Czeski skrzydłowy Petr Platenik zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z rosyjskim Dynamem Krasnodar z powodu niewywiązywania się pracodawcy z umowy i niepewnej sytuacji finansowej klubu. Czech do końca sezonu będzie grał w Halkbanku Ankara.

Platenik spędził w Krasnodarze 1,5 miesiąca i nie zalicza tego czasu do udanych. – Gdy z Simonem Tischerem przylecieliśmy do Rosji, zawieziono nas Renault Clio do kompleksu siatkarskiego, oddalonego o 160 kilometrów od Krasnodaru. Przez trzy dni nikt się z nami nie kontaktował, mieliśmy tylko trenować dwa razy dziennie – wspomina Czech.

Platenik liczył na to, że klub wywiąże się przynajmniej z umowy i zapewni mu mieszkanie. Tymczasem okazało się, że za lokal ma płacić sam, a wynagrodzenia do tej pory nie ujrzał na oczy. – Umowę miałem piękną, ale mogłem tylko żyć nadzieją, że klub ma pieniądze i zabezpieczony budżet – tłumaczy Platenik. – W tej sytuacji nie mogłem skupić się na pracy, więc zdecydowałem się odejść.

Resztę sezonu Czech spędzi w Turcji, znalazł bowiem zatrudnienie w Halkbanku Ankara.źródło: inf. własna, volleycountry.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved