Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Camper Wyszków zgrania trzy punkty w trudnym meczu

II liga M: Camper Wyszków zgrania trzy punkty w trudnym meczu

Po środowym występie Campera Wyszków w Pucharze Polski przyszła kolej na mecz ligowy. Rywalem siatkarzy z Wyszkowa był beniaminek Żyrardowianka Żyrardów. Podopieczni Piotra Szulca musieli włożyć sporo sił, aby zgarnąć komplet punktów.

Pierwszego seta otworzył Maksymilian Kozłowski i było 0:1 dla przyjezdnych. Szybko atakiem ze środka wyrównał Maciej Główczyński. W kolejnych akcjach to siatkarze Żyrardowianki przejęli inicjatywę. Po bloku wybijał Mariusz Godlewski i beniaminek prowadził 4:6. Gracze Campera doprowadzili do wyrównania po efektownym pojedynczym bloku Tomasza Walendzika. I to oni przejęli kontrolę. Kiedy Maciej Główczyński powstrzymał swojego vis-à-vis było 15:11 dla gospodarzy i o czas poprosił Piotr Wasilewski. Po czasie wyszkowianie zaczęli popełniać seryjnie błędy, dobrze funkcjonował również blok gości. Camper miał ogromne szanse na wygranie seta po asie serwisowym Pawła Kaczorowskiego było 24:21. Jednak wyszkowianie piłki setowej nie wykorzystali. Wtedy to goście upatrzyli swą szansę,aby pozostać w grze. Ofiarna gra w obronie i trudna zagrywka graczy z Żyrardowa dała remis po 24. Ostatnie słowo należało do ekipy Żyrardowianki, która wykorzystała bezlitośnie błędy Campera i wygrała 27:29.

Podrażnieni gospodarze z animuszem rozpoczęli drugą odsłonę. Na początek pojedynczym blokiem popisał się po raz kolejny Maciej Główczyński. Dzięki dobremu przyjęciu Tomasz Walendzik mógł rozgrywać kombinacyjnie. Po ataku Pawła Kaczorowskiego z drugiej linii Camper prowadził 5:4. Przewaga gospodarzy powiększyła się, kiedy w aut atakował Kozłowski było 10:8 dla miejscowych. Chwilę później na 11:8 podwyższył Maciej Alancewicz i siatkarze Campera pewnie kroczyli po zwycięstwo w drugiej partii. W końcówce siatkarze Piotra Szulca utrzymali koncentracje i wygrali 25:19.

Lepiej trzeciego seta rozpoczęli gospodarze, po kolejnym autowym ataku Kozłowskiego prowadzili 3:1. Beniaminek musiał gonić, podopieczni Piotra Wasilewskiego konsekwentnie grali blokiem. Dobrze ustawiali się w obronie i doprowadzili do remisu po 12 kiedy powstrzymany został Maciej Alancewicz. Przez kilka następnych akcji toczyła się bardzo wyrównana gra i obydwa zespoły nie osiągnęły większej przewagi. Przy stanie 19:19 o czas poprosił Piotr Szulc, przerwa podziała wyraźnie mobilizująco na jego podopiecznych. Potrójny blok Campera powstrzymał atak Żyrardowianki. Asa posłał Paweł Kaczorowski i było 22:19 dla gospodarzy. Wydawało się, że taka zaliczka wystarczy spokojnego rozegrania końcówki seta. Ambitnie grający siatkarze zniwelowali stratę do jednego punktu. Jednak wprowadzony na boisko wcześniej Dominik Zalewski zakończył seta i Camper objął prowadzenie.

Pierwsze akcje czwartej odsłony zapowiadały ciekawe widowisko. Obydwa zespoły nie zamierzały odpuszczać i toczyły wyrównaną grę. Po bloku na Michale Karpińskim był remis 9:9. Kiedy na zagrywkę powędrował Tomasz Walendzik zaczęły się kłopoty gości. Jego trudna zagrywka sprawiała wiele problemów przyjmującym z Żyrardowa. Po bloku gracze Campera wyszli na prowadzenie 13:9. Swoje punkty z zagrywki dorzucił Łukasz Kaczorowski 19:14 dla Campera i gospodarze pewnie zmierzali po trzy punkty w meczu. Spotkanie podobnie jak poprzednią partię zakończył Dominik Zalewski. Gospodarze zwyciężyli w czwartej odsłonie 25:20. Jednak musieli walczyć przez cały mecz o pełną pulę punktową. Teraz wyszkowian czeka mecz z MOS-em Wola Warszawa, zaś ekipa z Żyrardowa czeka kolejny mecz wyjazdowy. Siatkarze Piotra Wasilewskiego pojadą do Olsztyna, gdzie zmierzą się z AZS UWM II Olsztyn.

Camper Wyszków- Żyrardowianka Żyrardów 3:1
(27:29, 25:19, 25:23, 25:20)