Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Wisła ponownie pokonuje Jedynkę Tarnów

II liga K: Wisła ponownie pokonuje Jedynkę Tarnów

fot. archiwum

Pierwszy mecz rundy rewanżowej skończył się dla zawodniczek AGH Galeco Wisły Kraków wynikiem podobnym jak w pierwszej rundzie - po zaciętym, szczególnie w dwóch pierwszych setach, meczu wygrały z PWSZ Jedynką Tarnów 3:0.

W pierwszym meczu sezonu krakowianki pokonały w Tarnowie Jedynkę w trzech setach. Pomimo tego beniaminek postawił trudne warunki, a o zwycięstwie Białej Gwiazdy zdecydowało większe doświadczenie i opanowanie w końcówkach partii. Dlatego też sobotni mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry obydwu zespołów. Tarnowianki po zagrywce Joanny Madzi prowadziły 13:11, jednak długo z tego stanu nie cieszyły się. Za Sandrę Biernatek trener Lesław Kędryna zdecydował się desygnować do gry Aleksandrę Guzikiewicz, która w krótkim czasie popisała się dwoma asami serwisowymi (15:13). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zawodniczka ta występuje na pozycji… libero. Gospodynie, dzięki silnej zagrywce kolejnych wiślaczek odrzuciły rywalki od siatki, w efekcie tego gospodynie spokojnie zmierzały do końca partii. Na niewiele zdawały się ataki Madzi oraz Sylwii Styrkowiec, bowiem krakowianki skutecznie broniły i wyprowadzały kontrataki. Po ataku Magdy Jagodzińskiej w narożnik boiska, gospodynie prowadziły już 23:21. Co prawda chwilę później podopieczne Urszuli Świerczek doprowadziły do remisu (23:23), jednak partię szybko zakończyła Magda Pytel plasem tuż za blok.

Druga partia rozpoczęła się od asa serwisowego Styrowiec, jednak tarnowianki nie potrafiły utrzymać dobrej dyspozycji zbyt długo. Po asie serwisowym Pauliny Stojek Biała Gwiazda prowadziła już 4:2. Dwupunktowa przewaga gospodyń utrzymywała się do momentu, kiedy w polu serwisowym pojawiła się Karolina Surma, a jej drużyna wyszła na prowadzenie 10:6. Krakowianki, które do tej odsłony przystąpiły w znacznie przemeblowanym składzie, dyktowały warunki gry. Silną zagrywką odrzucały rywalki od siatki, skutecznie blokiem powstrzymując ich ataki. Tarnowianki natomiast nie miały pomysłu na grę w sytuacji, kiedy skuteczne do tej pory sposoby zawodziły. Aleksandra Stachowicz równo obdarowywała swoje koleżanki piłkami w ataku, a te zamieniały je na punkt. Takiego komfortu nie miała jej vis-à-vis Wioleta Sysło, która mogła liczyć jedynie na dobrą dyspozycję Madzi i Styrowiec (15:20 po ataku Madzi). W końcówce gospodynie nie dały sobie wyrwać z rąk zwycięstwa i po ataku Magdy Jagodzinskiej wiślaczki wygrały 25:20 i objęły prowadzenie w meczu 2:0.Pierwsze akcje trzeciego seta pokazały, że krakowianki nie zamierzają być zbytnio gościnne dla rywalek. Dzięki technicznym atakom Magdy Pytel oraz silnym zbiciom Magdy Jagodzińskiej, wiślaczki szybko objęły bezpieczne prowadzenie i po kiwce Stachowicz prowadziły już 12:6. Taki obrót wydarzeń sprawił, że przyjezdne szybko straciły ochotę do gry, a dominacja białej Gwiazdy była wyraźna. Po dwóch asach Jagodzińskiej na tablicy widniał wynik 19:10 i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Krakowie. W końcówce podopieczne trenera Kędryny postawiły „kropkę nad i". Po asie Sabiny Rusinek oraz skutecznym zbiciu Alicji Leszek cieszyły się z wygranej 25:13.

Tarnowianki, pomimo porażki pokazały się z dobrej strony. W ich poczynaniach widać jeszcze brak doświadczenia i ogrania, ale należy pamiętać, że jest to drużyna beniaminka, a w większość zawodniczek ledwo przekroczyła 20 lat. Kibiców Wisły cieszyć może fakt, że z bardzo dobrej strony pokazały się rezerwowe. Magda Pytel, która do niedawna występowała jeszcze na pozycji środkowej, udanie zastąpiła Klaudię Janotę, skutecznie blok rozrzucała Aleksandra Stachowicz, libero Aleksandra Guzikiewicz pokazała, że libero też potrafi skutecznie serwować, a Karolina Surma przyjmować zagrywkę rywalek.

AGH Galeco Wisła Kraków – PWSZ Jedynka Tarnów 3:0
(25:23, 25:20, 25:13)

Składy drużyn:
Wisła:
Surma, Szady, Pytel, Rusinek, Jagodzińska, Biernatek, Tokarczyk (libero) oraz Leszek, Stachowicz, Stojek i Guzikiewicz
Jedynka:
Brzezińska, Madzia, Stolarz, Sysło Wioleta, Klaczek, Styrkowiec, Jachym (libero) oraz Szczurek, Wyroba, Baran, Sysło Martyna, Gębiś (libero)

Zobacz również:
Wyniki 18. kolejki oraz tabela 4. grupy II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved