Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokolanki ponownie górą

II liga K: Sokolanki ponownie górą

W 10. kolejce 2. grupy II ligi kobiet drużyna Sokoła Katowice, pomimo kłopotów ze składem, pewnie pokonała Częstochowiankę Częstochowa, czym wzmocniła swoją pozycję lidera. Ekipa z Częstochowy stawiała opór tylko w dwóch pierwszych setach.

Pierwsza partia była niezwykle wyrównana. Zawodniczki wyszły na boisko bardzo zdeterminowane i przez większą część seta walka toczyła się punkt za punkt. Wszystko wchodziło w punkt, zagrywka, bloki, ataki po obu stronach bardzo udane. Jednak kluczowym momentem był bardzo dobry blok przy stanie 22:19 dla gospodarzy. Wówczas właśnie zawodniczki z Katowic przejęły inicjatywę, wygrywając zgrabnie całą partię 25:21.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od zdecydowanego prowadzenia gości 4:1. Sokolanki nagle straciły rytm z pierwszej partii i zaczęły popełniać masę błędów. Przy stanie 1:6 trener Zabielny poprosił o czas. Pomimo kilku uwag katowickiego szkoleniowca, zawodniczki dalej nie były w stanie wrócić do dobrej gry i prowadzenie na rzecz Częstochowy wzrosło do 10:4. Zawodniczki Częstochowianki jednak zbyt wcześniej poczuły smak zwycięstwa w tym secie, ponieważ kilka znakomitych zagrywek Fatimy Piasty i ataki Karoliny Pawłowskiej doprowadziły do remisu a nawet pozwoliły gospodyniom objąć prowadzenie na 18:14. Końcówka seta była niezwykle emocjonująca, gdyż każda z drużyn walczyła o zwycięstwo w tej partii. Set ten zakończył się z korzyścią dla Sokoła (25:22).

Trzeci i zarazem ostatni set spotkania to już od samego początku do końca opanowana i kontrolowana gra sokolanek. Karolina Pawłowska i Aleksandra Hernik szalały w polu zagrywki oraz w ataku, nie pozwalając choćby przez chwilę przeciwniczkom wyjść na prowadzenie. Zawodniczki z Katowic przez całego seta utrzymywały minimum pięcio-, sześciopunktową przewagę, co doprowadziło do gładkiego i w miarę szybkiego zwycięstwa 25:14.

Trener Zabielny nie krył zadowolenia po kolejnym wygranym meczu. – Dziewczyny zrealizowały wszystkie cele, które ustaliliśmy sobie podczas wczorajszej odprawy. Mieliśmy ustalone kierunki zagrywki, ustawienie bloku. Elementem, który zadecydował o wygranej, była wcześniej wspomniana zagrywka. Tym elementem "ustaliliśmy" sobie całą grę, dał on nam zwycięstwo, tym bardziej budujące, ponieważ graliśmy ze współliderem z tabeli. Udało nam się zrewanżować, za poprzednią porażkę na wyjeździe. Nie musiałem dodatkowo mobilizować zawodniczek. Bardzo mnie cieszy, że dziewczyny zrealizowały zadania, zagrały agresywnie i z determinacją, tego nam ostatnio brakowało. Mimo tego, że pojawił się trudny moment, potrafiły się odbudować i "pociągnąć" grę do końca.

Trener podsumował również wcześniejsze spotkania i opowiedział o dalszych planach. – Jestem bardzo szczęśliwy, że prowadzimy w tabeli. Jednak jako trener widzę braki, które musimy poprawić, ponieważ konkurencja nie śpi. Cel, który założyliśmy sobie przed sezonem, jest nadal realny i dalej idziemy w tym kierunku. Niektórzy piszą o nas jako o faworycie do I ligi, a chciałbym to zdementować, bo tak nie jest. Postanowiliśmy sobie przed sezonem, że interesuje nas pierwsza czwórka. Jest to plan minimum. Jeżeli nie będzie nic powyżej, to świat się nie zawali. Tak, żeby wykonać krok do przodu, ponieważ w zeszłym sezonie byliśmy na piątym miejscu. Zespół został wzmocniony, ale nie na tyle, żeby mówić dookoła głośno, że jesteśmy głównym kandydatem do I ligi. Prowadzimy w tabeli, ale cały czas studzę nastroje, ponieważ jest jeszcze dużo czasu.

Najlepsza zawodniczką spotkania została wybrana Karolina Pawłowska z Sokoła Katowice.

Sokół 43 AZS AWF Katowice – AJD Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:21, 25:22, 25:14)

Sokół: Bartlak, Pawłowska, Piasta, Zajkowska, Hernik, Ciechnowska, Sołtysiak (libero)
Częstochowianka: Siuda, Świech, Piątek, Szymczak, Kwasowska, Migoń, Kurek (libero)