Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewne zwycięstwo sulechowskiego Zawiszy

II liga K: Pewne zwycięstwo sulechowskiego Zawiszy

MLKS Zawisza Sulechów odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi kobiet. Tym razem podopieczne Marka Mierzwińskiego wyraźnie pokonały zespół Orła Elbląg. Tym samym Zawisza umocnił się na pozycji lidera z dorobkiem 30 punktów.

Zespół gości do Sulechowa przyjechał w zaledwie dziewięcioosobowym składzie.
Przyjechaliśmy tu w trudnej sytuacji kadrowej. Wczoraj tuż przed wyjazdem dowiedziałem się, że nasza pierwsza rozgrywająca na zawodach szkolnych skręciła staw skokowy. Druga dziewczyna nie mogła przyjechać z powodu bólu pleców – tłumaczył braki kadrowe swojej drużyny trener gości.

Pierwszą odsłonę tego spotkania rozpoczął udanie zespół gospodyń (6:0), który po efektownych atakach Anny Gwiżdż ze środka i Katarzyny Lubery z prawego skrzydła wypracował sobie znaczną przewagę punktową. Pierwszy punkt w tym secie dla drużyny przyjezdnych zdobyła Anna Tracz. W kolejnych akcjach jednak to Zawisza systematycznie powiększał swoją przewagę. W ataku dobrze poczynały sobie Olga Butt-Hussaim oraz Marta Szymon. Sulechowski zespół prowadził już 16:6. Przyjezdne miały ogromne problemy z przyjęciem zagrywki, jak również z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Podopieczne Marka Mierzwińskiego do końca seta kontrolowały swoją grę i pewnie pokonały Orła Elbląg do 12.

Druga partia rozpoczęła od nieznacznego prowadzenia podopiecznych trenera Andrzeja Jewniewnicza. Jednak od stanu 5:5 gra znacznie wyrównała się. W zespole przyjezdnych punkty zdobywała Monika Jabłońska, a w ekipie gospodyń mocnymi atakami popisywała się Marta Szymon. Dobra postawa na środku Anny Gwiżdż dała Zawiszy dwupunktowe prowadzenie. Po stronie Orła ze środka aktakowała Eliza Białczak. W końcówce zawiszanki zwiększyły swoją przewagę, której nie oddały do końca seta. Zawisza zwyciężył do 18 i w całym spotkaniu prowadził już 2:0.

Trzeci i ostatni set tego spotkania udanie rozpoczęły siatkarki z Elbląga, które prowadziły 4:0. W ekipie gości dobrze funkcjonował blok, który powstrzymywał ataki gospodyń. Wówczas o czas poprosił Marek Mierzwiński. Czas przyniósł zamierzony efekt, ponieważ Zawisza systematycznie odrabiał straty punktowe. Ze środka punktowała Anna Gwiżdż, a ze skrzydła swoimi atakami raziła Marta Szymon. Na tablicy wyników pojawił się remis (6:6). Punktowe ataki Adrianny Sosnowskiej i trudne zagrywki Anny Tracz dały gościom trzypunktową przewagę (7:10). Efektowne ataki Marty Szymon oraz Olgi Butt-Hussaim pozwoliły Zawiszy odrobić straty, a nawet wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Zawiszanki nie oddały ciężko wypracowanej przewagi i zwyciężyły seta do 19 i całe spotkanie 3:0.

Zawodniczki Marka Mierzwińskiego odniosły dziesiąte z rzędu zwycięstwo, jednak jak przyznaje Marta Szymon są jeszcze elementy nad którymi trzeba jeszcze popracować. – Jedyne co może dziś cieszyć to wynik, bo z gry nie możemy być zadowolone. Robiłyśmy sporo błędów w polu zagrywki, przyjęcie też nie było takie jak zwykle. Cieszymy się, że mimo tego udało nam się wygrać mecz za trzy punkty.
Porażkę swojego zespołu tłumaczyła środkowa Orła Elbląg Eliza Białczak. – W pierwszym secie zbyt nieśmiało podeszłyśmy do meczu i chyba trochę wystraszyłyśmy się lidera grupy. Oprócz tego jesteśmy słabsze fizycznie i mniej doświadczone. Miałyśmy problem z przyjęciem. To jest efektem kontuzji naszej libero, która dopiero wraca do formy.
– Ja zakładałem, że ten mecz i ten który graliśmy z Legionovią w środku tygodnia w Pucharze Polski mają nam dać przygotowanie do pokonania Mogilna. Zdajemy sobie sprawę w jakim miejscu jesteśmy i znamy swoje miejsce w szeregu. Zawisza była bezapelacyjnym faworytem tego spotkania. Cieszę się jednak, że po pierwszym secie, w którym moje dziewczyny były poważnie wystraszone w drugim i trzecim secie powalczyły i były trochę widowiska dla kibiców, którzy tutaj przyszli – mówił po spotkaniu trener Orła, Andrzej Jewniewicz.

Zawisza Sulechów –  Orzeł Elbląg 3:0
(25:12, 25:18, 25:19)

Zawisza: Owczynnikowa, Butt-Hussaim, Lubera, Gwiżdż, Szymon, Wojdyło, Dołżańska (libero) oraz Wodrowska, Chojnacka, Kotarska i Chodorowska
Orzeł: Białczak, Jabłońska, Sosonowska, Bąk, Cieżyńska, Tracz, Tchórzewska (libero) oraz Korzeniewska i Wąsik