Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo Murowanej Gośliny

I liga K: Pewne zwycięstwo Murowanej Gośliny

Siatkarki Jadaru AZS Politechnika Radom nie wracają do domu w zbyt pozytywnych nastrojach. Mecz zakończył się szybkim 3:0 dla zawodniczek z Murowanej Gośliny, które obecnie zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Porażka była wyjątkowo dotkliwa zwłaszcza dla Jacka Skroka, który wcześniej trenował gospodynie. – Wiadomo, że chciało się pokazać z jak najlepszej strony, tymczasem trochę mi wstyd – nie ukrywa szkoleniowiec.

Piecobiogaz nie był zbyt gościnny dla byłego szkoleniowca. Siatkarki, pierwszy raz prowadzone przez Irinę Archangielskają, odprawiły rywalki z kwitkiem. – Byliśmy niezwykle hojni, aż za bardzo. Nie chcieliśmy popsuć debiutu nowej trener. No i przesadziliśmy z uprzejmością – gorzko ocenia Jacek Skrok.

Radomianki zagrały niezwykle bojaźliwie. – W walce z takimi zespołami nie można się bać. Zwłaszcza, jeśli się chce wygrać. A my graliśmy bojaźliwie i praktycznie oddaliśmy mecz – podsumowuje opiekun akademiczek.

W zasadzie wszystkie argumenty leżały po stronie Murowanej Gośliny. – Przewyższały nas wzrostem, siłą ataku, doświadczeniem – wylicza szkoleniowiec. Gospodynie wspięły się chyba na wyżyny swoich możliwości. Zagrały niezwykle skoncentrowane, swoje odegrało doświadczenie rozgrywającej. – Działacze klubu powiedzieli, że Piocobiogaz dawno nie zagrał tak wspaniale – uzupełnia nasz rozmówca.

Natomiast Politechnika straciła wszystkie swoje atuty. – Brakowało bloku, słabo zagraliśmy zagrywką. Dodatkowo mieliśmy problemy z atakiem, również z rozegraniem – wylicza Jacek Skrok.

Nie można powiedzieć, że AZS całkowicie odpuścił spotkanie. Siatkarki z Radomia prowadziły w miarę wyrównaną walkę do połowy seta. Później gospodynie konsekwentnie doprowadzały do swojego sukcesu. Jadarowi nie pomogły nawet liczne zmiany. Murowana Goślina była po prostu lepsza.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – Jadar AZS Politechnika Radom 3:0
(25:16, 25:14, 25:17)