Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Srebro dla polskich kadetów, triumfują Rosjanie

EEVZA: Srebro dla polskich kadetów, triumfują Rosjanie

fot. archiwum

W rozgrywanych w Ostrowcu Św. turnieju o mistrzostwo Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej reprezentacja Polski kadetów musiała zadowolić się srebrnym medalem. W finale biało-czerwoni przegrali w trzech setach z ekipą Rosji.

W starciu o najniższy stopień podium naprzeciw siebie reprezentacje Ukrainy i Białorusi. Obie ekipy nie mogły pochwalić się stabilną formą. W pierwszym secie pierwsze skrzypce grali siatkarze białoruscy, rozbijając przeciwników do 15. W drugim akcie obie drużyny złapały właściwy rytm gry i na parkiecie zawrzała zawzięta walka. Z bitwy na przewagi obronną ręką wyszli ponownie Białorusini (29:27). W trzeciej odsłonie znakomita gra podopiecznych Siergieja Konanau runęła niczym domek z kart. Ukraińcy górowali nad ekipą Białorusi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, co pozwoliło im zwyciężyć 25:18. W czwartej partii sytuacja odwróciła się o 180 stopni – białoruscy zawodnicy przebudzili się z długotrwałego zastoju i ponownie dyktowali warunki na parkiecie. Wynik 25:17 przypieczętował brązowy medal dla drużyny trenera Konanau.

Ukraina – Białoruś 1:3
(15:25, 27:29, 25:18, 17:25)


Pierwsze dwie partie finałowego spotkania to zdecydowana dominacja ekipy "Sbornej". Trener polskich kadetów, Sebastian Pawlik nie mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych, którzy popełniając sporo błędów, znacznie ułatwiali rywalom zadanie. Gospodarze turnieju przebudzili się w kolejnej odsłonie i zaczęli stawiać opór. Jednak inicjatywa cały czas spoczywała w rękach rosyjskich siatkarzy, którzy ostatecznie rozstrzygnęli trzeci akt na swą korzyść 25:22.Rosja – Polska 3:0
(25:18, 25:19, 25:22)

Powiedzieli po zakończeniu turnieju:
Sebastian Pawlik (Polska): Nie udało się zrealizować założeń w ostatnim meczu i przeciwstawić się bardziej zespołowi rosyjskiemu. Niestety okazało się, że z tak dysponowanym zespołem ciężko się gra, ciężko jest wygrać. Rosjanie nie popełniali zbyt dużo błędów, nie podarowali nam tylu punktów, ile my im sprezentowaliśmy swoimi błędami. Zwłaszcza w pierwszych dwóch setach zagrali z małą ilością błędów, co widać było po wyniku. Nie mogliśmy się do nich zbliżyć. Mamy nad czym pracować. Będziemy chcieli wyciągnąć wnioski, by następnym razem przeciwstawić się mocniej.

Alexander Karikow (Rosja): Chciałbym podziękować polskiej federacji za bardzo dostojne przyjęcie. Dziękuję za bardzo dobre warunki zakwaterowania i wyżywienia. To był bardzo interesujący turniej. Zebrały się tu zespoły, które będą w przyszłości decydować o poziomie europejskiej siatkówki. Współczuję polskiemu trenerowi, który w drugim dniu przez kontuzję stracił najlepszego zawodnika. Może dlatego w meczu przeciwko nam było widać taką różnicę. Gdyby ten chłopak (Aleksander Śliwka) był w pełni sił, na pewno gra polskiego zespołu wyglądałaby lepiej. Ten turniej pokazał, że w każdym zespole są tacy zawodnicy, którzy będą reprezentować swój kraj w 2016 roku. Osobiście zazdroszczę polskiemu trenerowi, że ma w zespole aż 4 mocnych leworęcznych zawodników, co nie jest spotykane w innych zespołach.

Toomas Jasmin (Estonia): Zawody zostały bardzo dobrze zorganizowane. Nie spodziewaliśmy się tak dobrych warunków. Jesteśmy też bardzo zaskoczeni poziomem prezentowanym przez wszystkie zespoły. Poziom drużyn był bardzo wyrównany, wszystkie były bardzo mocne. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy grać przeciwko takim rywalom. Zamierzamy bardzo ciężko pracować, by w przyszłości grać jeszcze lepiej.

Siergiej Konanau (Białoruś): Białoruś to niewielki kraj. Z zadowoleniem przyjechaliśmy tu, by pokazać tym młodym siatkarzom jak organizowany jest sport w Polsce, jakie są tu możliwości treningu, jakie hale sportowe. Ci chłopcy z zadowoleniem zobaczyli jak to wszystko pięknie wyglądało. Chcielibyśmy osiągnąć w przyszłości taki poziom sportowy jaki prezentują Rosja i Polska.

Jurij Dmitrijew (Ukraina): Dziękujemy polskiej federacji za organizację tego turnieju, ponieważ zrobili to na bardzo wysokim poziomie. To pierwszy międzynarodowy turniej dla tego zespołu. Dla Białorusi nie tak udany jak dla Polski i Rosji, ale nie wiedzieliśmy jakiego poziomu sportowego możemy tu się spodziewać. Ten turniej dał nam dużo materiału do przemyśleń. Przekonaliśmy się na jakim poziomie jest już siatkówka w Polsce i na jakich obiektach się tu trenuje. Na pewno chcielibyśmy w przyszłości jeszcze częściej spotykać się z polską reprezentacją. Serdecznie dziękujemy za to, co tu zobaczyliśmy.

 

Nagrody indywidualne
Najlepiej punktujący: Aleksander Śliwka (Polska)
Najlepszy atakujący: Bartosz Bućko (Polska)
Najlepszy rozgrywający: Roman Poroszin (Rosja)
Najlepszy blokujący: Daniił Giełewerow (Rosja)
Najlepszy libero: Kacper Piechocki (Polska)
MVP turnieju: Dimitrij Wołkow (Rosja)

 

Klasyfikacja końcowa
1. Rosja 12 pkt.
2. Polska 9
3. Estonia 5
4. Białoruś 3
5. Ukraina 1

źródło: inf. własna, MOSiR.Ostrowiec.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved