Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Żmuda: Jesteśmy w gazie

Dominik Żmuda: Jesteśmy w gazie

fot. archiwum

Po kolejnej wygranej energetyków w lidze swoimi wrażeniami dzieli się przyjmujący z Jaworzna. - Wynik może sugerować, że poszło nam szybko, łatwo i przyjemnie, ale to nie tak. Myślę, że pierwszy set ustawił to spotkanie - podsumowuje zawodnik.

Wczoraj pewne zwycięstwo w Lubinie. Jak to wyglądało z perspektywy boiska?

– Wynik może sugerować, że poszło nam szybko, łatwo i przyjemnie, ale to nie tak. Myślę, że pierwszy set ustawił to spotkanie. Wygraliśmy go i tym samym łatwiej było nam wygrać ten mecz. Cieszy to, że wyszarpaliśmy to zwycięstwo pomimo sporej ilości błędów. Staramy się ich unikać, ale różnie z tym bywa.

W tabeli zajmujecie wysokie czwarte miejsce, czy to dla was niespodzianka?– Każdy kolejny dzień treningowy, każde zwycięstwo umacnia nas i to widać. Jesteśmy zgrani, rozumiemy się bardzo dobrze, nad tym wszystkim trzyma rękę trener Gerymski i to przynosi efekty. Czwarte miejsce cieszy, oczywiście szanujemy każdego rywala, ale liczymy na więcej. Jest dobrze, ale zawsze może być lepiej.

Gdyby zespół na koniec sezonu był w czwórce, będzie mieć prawo zgłoszenia do PlusLigi. Czy Jaworzno zgłosi swój akces?

– Staramy się odciąć od spraw pozasportowych, bo jak wszyscy wiemy, postanowiono zamknąć PlusLigę i awans można wywalczyć niekoniecznie na boisku. My jesteśmy od grania, staramy się wykonywać swoją robotę jak najlepiej, a reszta to już sprawy niezależne od nas samych.

Jak wygląda twoja forma w tym sezonie? Jak czujesz się w drużynie, czy jesteś zadowolony ze swoich występów?

– W Jaworznie czuję się jak w domu. Staram się to pokazać swoją grą i zaangażowaniem każdego dnia. Dobrze mi tu, mam podstawy do tego, żeby czuć się zadowolonym z pewnych elementów gry, ale ciągle pracuję nad tym by grać dobrze w każdym z nich. Miejsce mojej ekipy w tabeli napawa mnie tylko i wyłącznie pozytywami.

Za tydzień spotkacie z zespołem z Wielunia. Spędziłeś w Wieluniu dwa sezony, czy będzie to dla ciebie szczególne spotkanie?

– Oczywiście, że będzie, bez dwóch zdań. To miejsce dla mnie szczególne, lecz postaram nie "przeładować się" na to spotkanie. Mecz niby zwykły, jak co weekend, ale jednak taki, na który się czeka. Co prawda, bardziej odliczam dni do pojedynku w Wieluniu, ale postaramy się z chłopakami pokonać Wieluń również u nas, w Jaworznie.

Jak, według ciebie będzie wyglądał ten mecz?

– Myślę, że wygramy, jesteśmy w gazie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved