Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Bartosz Kurek: Mieliśmy problemy przed wprowadzeniem zmian

Bartosz Kurek: Mieliśmy problemy przed wprowadzeniem zmian

fot. archiwum

Podopieczni Andrei Anastasiego pokonali reprezentację Chin 3:1. Następnym rywalem biało-czerwonych będą Amerykanie. - Kolejne trzy punkty są bardzo ważne, aby utrzymać się w czołówce Pucharu Świata - powiedział po spotkaniu Bartosz Kurek.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): – Dzisiejszy mecz nie był perfekcyjny w wykonaniu mojego zespołu. Najważniejsze jednak jest to, że po fatalnym pierwszym secie nadal walczyliśmy i zdobyliśmy trzy punkty.

Jianan Zhou (trener reprezentacji Chin): – Przeciwnicy dali nam szansę na prowadzenie własnej gry, ale nie wykorzystaliśmy tego. Nasi zawodnicy nie mają doświadczenia w grze przeciwko wielkim zespołom. Jest to nasz cel na przyszłość. Nie wiemy, jak poważna jest kontuzja Ping Chena. Wiemy tylko, że skręcił kostkę. Jeśli będzie w porządku, to zagra jutro. Jest on naszym najlepiej punktującym zawodnikiem, więc jeśli nie zagra, będzie mieć to duży wpływ na naszą grę.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy mimo złej gry. Trener dokonał kilku zmian, zaczęliśmy grać lepiej i zdobyliśmy trzy punkty.Bartosz Kurek (przyjmujący reprezentacji Polski): – Kolejne trzy punkty są bardzo ważne, aby utrzymać się w czołówce Pucharu Świata. Mieliśmy problemy przed wprowadzeniem zmian przez trenera. Potem blokowaliśmy lepiej. Nie jestem dzisiaj zadowolony z mojej zagrywki.

Cui Jianjun (kapitan reprezentacji Chin): – To był naprawdę ciężki mecz. Niestety przegraliśmy. Kiedy Ping Chen opuścił boisko, rozbiło nas to psychicznie. Postaramy się zagrać jak najlepiej w następnym spotkaniu.

Runming Li (rozgrywający reprezentacji Chin): – Zabolało nas opuszczenie boiska przez Ping Chena, bo zdobył prawie połowę naszych punktów. Od drugiego seta popełniliśmy kilka błędów w bloku.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved