Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Atak i przyjęcie sposobem na Chińczyków

Atak i przyjęcie sposobem na Chińczyków

W dzisiejszym spotkaniu Polska - Chiny pierwszy set padł łupem Azjatów. Po porażce w premierowej odsłonie podopieczni Anastasiego podnieśli się i w niespełna półtorej godziny wygrywając za trzy punkty podkreślili, że pozycji lidera nie zajmują przypadkowo.

W polu serwisowym reprezentanci Polski poradzili sobie dziś dość dobrze. Na dziewięćdziesiąt sześć posłanych zagrywek pomylili się szesnaście razy. Były również asy serwisowe w wykonaniu Jakuba Jarosza, Pawła Zagumnego i Łukasza Żygadły. Zdobyli oni kolejno trzy, dwa i jedno cenne oczko. Po drugiej stronie siatki było nieco lepiej, bowiem na osiemdziesiąć siedem posłanych zagrywek Chińczycy pomylili się tylko osiem razy, a zrekompensowali się pięć. Dwa asy serwisowe posłał Chen, po jednym natomiast Honming, Ping i Runming.

Biało-czerwoni osiągnęli zdecydowanie lepszy rezultat w przyjęciu zagrywki, 46,15% przy niewiele ponad 37% rywali. W drużynie Anastasiego w tym elemencie dobrze radził sobie Michał Winiarski, który przyjmował zagrywki przeciwników ze skutecznością 58,54%. Zhong Weijun legitymował się 56% przyjęciem, natomiast Zhang Chen tylko 32%.

Reprezentanci naszego kraju lepszą skuteczność uzyskali w ataku. Bartosz Kurek na dwadzieścia osiem prób szczęśliwie zakończył szesnaście, co zapewniło mu ponad 57% skuteczności w tym elemencie. Bardzo dobrze wypadł również Michał Winiarski z wynikiem 54,55%. Atakujący reprezentacji Polski, Jakub Jarosz próbował dzwadzieścia dziewięć razy, udało mu się zakończyć czternaście prób i w dzisiejszym spotkaniu uzyskał 48,28% skutecznego ataku. Skuteczność zespołu Andrei Anastasiego w tym elemencie wyniosła 52,29%. Drużyna Jinana Zhou w tym elemencie wypadła zdecydowanie słabiej, niż rywale. Zespołowo zanotowali oni 38,68% skutecznego ataku. Największą, bo 40% skuteczność zanotował Zhang Chen, Zhong Weijun i Chen Ping kolejno po 37,93% i niewiele ponad 35%.Biało-czerwoni punktowali blokiem dwanaście razy. Najwięcej, bo po cztery punkty zdobyli Marcin Możdżonek i Jakub Jarosz. Bartosz Kurek i Łukasz Żygadło blokowali po dwa razy. Po drugiej stronie siatki punktowych bloków było jedenaście. Zhong Weijun, Liang Chunlong i Bian Hongmin punktowali tym elementem po trzy razy. Jedno oczko blokując zdobyli Zhang Chen i Li Runming.

Rozegranie Pawła Zagumnego oceniono na 3,00, natomiast jego zmiennik, Łukasz Żygadło uzyskał notę 5,00. Reprezentant Chin, Li Runming za dzisiejszą postawę na boisku oceniony został notą 7,00.

W zespole reprezentantów naszego kraju najlepiej punktującym zawodnikiem został Jakub Jarosz (21), tuż za nim plasują się Bartosz Kurek (18) i Michał Winiarski (12). Najlepiej punktującym zawodnikiem reprezentacji Chin został Bian Hongmin (12), równie dobry wynik osiągnął Zang Chen (11).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved