Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Zdecydowana wygrana Muszynianki

PlusLiga Kobiet: Zdecydowana wygrana Muszynianki

Podopieczne Bogdana Serwińskiego nie pozostawiły żadnych złudzeń, co do tego, że są zespołem zdecydowanie lepszym od Stali Mielec. Muszynianki rozbiły przyjezdne 3:0, pozwalając przeciwniczkom zdobyć w sumie jedynie 48 punktów.

Błyskawicznym zwycięstwem 3:0 zakończyło się spotkanie Banku BPS Muszynianki Fakro ze Stalą Mielec. W spotkaniu przeciwko mielczankom po raz pierwszy w tym sezonie na boisku pojawiła się przyjmująca Mistrzyń Polski, Kinga Kasprzak.
Mecz rozpoczął się od autowego ataku Rity Liliom. Ta sama siatkarka w następnej akcji poprawiła się, doprowadzając do wyniku 1:1. Dziewczyny z Muszyny szybko uzyskały przewagę punktową, głównie dzięki dobrym zagrywkom Agnieszki Bednarek-Kaszy. Na pierwszej przerwie technicznej Mistrzynie Polski prowadził dwoma „oczkami", 8:6. Zepsuta zagrywka Katarzyny Gajgał tuż po przerwie oraz skuteczny blok mielczanek, doprowadził do wyrównania na 8:8. Na drugiej przerwie technicznej przewaga podopiecznych Bogdana Serwińskiego sięgała trzech punktów, 16:13. Po przerwie świetnymi zagrywkami popisywała się Joanna Kaczor, dzięki czemu Bank BPS Muszynianka Fakro powiększył przewagę do pięciu punktów. Końcówka seta zdecydowanie należała do muszynianek, które wygrały partię 25:15.

Początek drugiego seta nie był najlepszy dla zespołu z Muszyny. Po dwóch błędach w ataku, najpierw Joanny Kaczor, a następnie Debby Stam-Pilon, mielczanki prowadziły 2:0. Mistrzynie Polski szybko poprawiły swoja grę i doprowadziły do wyrównania, 3:3. Dobra gra muszynianek, a przede wszystkim świetna postawa bloku mistrzyń Polski spowodowały, że na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:6. Na drugiej przerwie technicznej przewaga jeszcze wzrosła. Ekipa Bogdana Serwińskiego prowadziła aż 16:10! Po przerwie szkoleniowiec z Muszyny wprowadził do gry po raz pierwszy w tym sezonie – wracającą po kontuzji Kingę Kasprzak. Do końca seta zespół z Muszyny kontrolował przebieg rywalizacji, wygrywając 25:13.

Trzecia odsłona od samego początku należała do drużyny Mistrzyń Polski. Na pierwszej przerwie technicznej zespół z Muszyny prowadził już 8:3. Po przerwie wydawało się, że kolejny set muszynianki pewnie wygrają, jednak przy stanie 15:9 mielczanki zaczęły powoli odrabiać straty. Nie udało im się to w 100%. Zniwelowały straty do trzech punktów, lecz do wyrównania było jeszcze daleko. Na drugiej przerwie Bank BPS Muszynianka Fakro prowadził więc 16:13. W końcówce seta świetnie w polu zagrywki spisywała się Rachel Rourke, a skuteczna akcja Mileny Radeckiej zakończyła rywalizację. 25:20 w ostatniej partii i 3:0 w całym meczu.