Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: W Bydgoszczy faworytki górą

PlusLiga Kobiet: W Bydgoszczy faworytki górą

Trefl Sopot nie miał najmniejszych problemów, by gładko pokonać bez straty seta Pałac Bydgoszcz w meczu 8. kolejki PlusLigi Kobiet. W szeregach zespołu z Trójmiasta zadebiutowały Amerykanki Megan Hodge i Alisha Glass.

Po raz pierwszym w wyjściowym składzie w tym sezonie, w zespole przyjezdnym na boisku pojawiła się Alisha Glass. Pojedynek od początku układał się po myśli siatkarek z Sopotu. Po zablokowaniu Patrycji Polak udało im się uzyskać dwupunktową przewagę (3:1), która szybko urosła do trzech oczek (5:2). Skuteczny blok podopiecznych Alessandro Chiappiniego, sprowadził zespoły na pierwszą przerwę techniczną (8:3). W kolejnych akcjach zawodniczki Pałacu, nie były w stanie sforsować bloku przeciwnego zespołu i przy stanie 5:12, o czas poprosił trener Rafał Gąsior. Uwagi szkoleniowca nie pomogły jednak zespołowi. Po kolejnej skutecznej „ścianie", tym razem w wykonaniu Alishy Glass i Amaranty Fernandez, sopocianki prowadziły 16:8. Po przerwie drużyna z Sopotu powiększała przewagę, za sprawą skutecznych ataków Doroty Świeniewicz i Katarzyny Koniecznej (21:13). Ostatecznie zespół przyjezdny wygrał pierwszą odsłonę meczu 25:16. Ostatni punkt zagrywką w siatkę oddała rywalkom Zuzanna Czyżnielewska.

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla zespołu gospodarzy. Po skutecznej zagrywce Justyny Sosnowskiej, bydgoszczanki prowadziły 3:1. Dwupunktową przewagę udało się utrzymać do pierwszej przerwy poświęconej na kosmetykę parkietu (8:6). Trzy kolejne oczka padły jednak łupem rywalek (9:8). Podopieczne Rafała Gąsiora nie zamierzały poddawać się. Poprawiły zagrywkę, w ataku dobrze prezentowała się Patrycja Polak, a gdy do tego doszły błędy własne sopocianek, na tablicy wyników szybko pojawił się rezultat 14:10. Wówczas o przerwę poprosił Alessandro Chiappini. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę, gdyż jego podopieczne szybko doprowadziły do wyrównania (14:14). Na drugą przerwę techniczną, zespoły zeszły jednak przy minimalnym prowadzeniu zespołu z Bydgoszczy (16:15). Po chwili odpoczynku inicjatywę na parkiecie przejęły aktualne wicemistrzynie Polski. Za sprawą skutecznego ataku Katarzyny Koniecznej prowadziły 19:17, a po chwili 22:19, dzięki skutecznemu blokowi Eweliny Sieczki. Siatkarki z Kujaw ambitnie walczyły o każdą piłkę, co dało efekt w postaci zbliżenia się do rywalek tylko na jedno oczko (22:23). Chcąc przerwać dobrą passę rywalek, o czas poprosił Alessandro Chiappini. W kolejnej akcji, udany atak zaprezentowała Neriman Özsoy (24:22). Bydgoszczanki pierwszą piłkę setową obroniły, jednak w kolejnej akcji skutecznym kiwnięciem popisała się turecka przyjmująca (25:23).

W trzecim secie od początku w zespole z Sopotu pojawiła się na środku siatki Maja Tokarska w miejsce Amaranty Fernandez. Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt (2:2). Po skutecznym ataku Eleonory Dziękiewicz z obiegnięcia, sopocianki odskoczyły na dwa punkty (5:3). Za sprawą ataku Justyny Sosnowskiej przeciwniczki odrobiły straty (7:7). Jednakże w kolejnej akcji udanie zaatakowała Neriman Özsoy i to drużyna przyjezdna mogły cieszyć się z prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej (8:7). Po przerwie w drużynie ATOM-u, pojawiła się Megan Hodge, w miejsce Doroty Świeniewicz. W kolejnych akcjach udaną zagrywką popisała się Neriman Özsoy, a nie do zatrzymania w ataku była Katarzyna Konieczna (12:9, 15:11). Bydgoszczanki podobnie jak w inauguracyjnej odsłonie meczu, miały problem z przebiciem się przez szczelny blok rywalek. Widząc co dzieje się na boisku, przy stanie 13:19 o czas poprosił trener Rafał Gąsior. Uwagi trenera częściowo poskutkowały. Jego podopieczne po udanych atakach Patrycji Polak i Zuzanny Czyżnielewskiej, zbliżyły się do przeciwniczek na cztery oczka (16:20). Dobrą passę zespołu z Bydgoszczy, przerwał trener Chiappini prosząc o trzydzieści sekund przerwy. Po powrocie na parkiet, sopocianki wrzuciły wyższy bieg. Dzięki skończeniu przechodzącej piłki przez Neriman Özsoy, przy stanie 24:18 miały pierwszą piłkę meczową. Seta i całe spotkanie zakończyła udanym atakiem Katarzyna Konieczna. Aktualny lider tabeli wygrał trzecią partię pojedynku 25:18 i całe spotkanie 3:0.

MVP została wybrana Katarzyna Konieczna (Trefl Sopot).

Pałac Bydgoszcz – Trefl Sopot 0:3
(16:25, 23:25, 18:25)

Pałac Bydgoszcz: Martinez (8), Mazurek (2), Polak (12), Czyżnielewska (8), Sosnowska (3), Zemtsova (5), Kuehn-Jarek (libero) oraz Grejman

Trefl Sopot: Konieczna (17), Świeniewicz (9), Dziękiewicz (9), Navarro (4), Glass (4), Ozsoy (14), Maj (libero) oraz Tokarska, Hodge (5) i Sieczka (1)