Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jerzy Boguta nowym trenerem Orła Międzyrzecz

Jerzy Boguta nowym trenerem Orła Międzyrzecz

fot. archiwum

Zmiany na ławce trenerskiej dotknęły II-ligowy zespół siatkarzy Orła Międzyrzecz. Pawła Raczyńskiego na stanowisku trenera zastąpi Jerzy Boguta. - Chciałbym utrzymać zespół w II lidze - o celach na ten sezon ligowy mówił szkoleniowiec.

Po 9. kolejkach rozgrywek II ligi siatkarzy zespół Orła Międzyrzecz zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 9. ‘oczek’. Przed tygodniem siatkarze z Międzyrzecza musieli uznać wyższość Krispolu Września, przegrywając 0:3. Po kolejnej porażce Orła potwierdziły się informację dotyczące zmiany na stanowisku trenera. Dotychczasowego szkoleniowca II-ligowego zespołu – Pawła Raczyńskiego zastąpi Jerzy Boguta. Wyraziłem chęć współpracy, odbyłem z chłopakami już pierwsze dwa treningi z chłopakami, więc tego zadania się podjąłem – w rozmowie z Radiem Zachód przyznał Boguta. Umowa nie została jeszcze sfinalizowana, jednak jak podkreślił trener temat współpracy został już ustalony – Teraz jest kwestia oficjalnego dogadania się pod względem przyszłej współpracy. Jeszcze tak bardzo szczegółowo nie rozmawialiśmy, bo bardzo szybko te decyzje zostały podjęte – przyznał szkoleniowiec.

Na tym etapie rozgrywek zespół z Międzyrzecza plasuję się u dołu tabeli, jakie więc cele stawiane są przed nowym trenerem na tym etapie zmagań ligowych? –Jestem po krótkich rozmowach z panem prezesem i całym zarządem. Nie ukrywam, że głównym celem jest utrzymanie się tej drużyny w II lidze – mówił Jerzy Boguta. – Nie na darmo tyle wysiłków było podjętych żeby powrócić ten zespół do II ligi i udało się w ciągu jednego roku po spadku do III to zrobić, więc szkoda by było żeby znowu ten zespół musiał zaczynać od III ligi – dodał nowy trener II-ligowego zespołu.

Pierwszym sprawdzianem Jerzego Boguty na stanowisku szkoleniowca Orła Międzyrzecz ma być wtorkowy zaległy mecz 10. kolejki, w którym rywalem międzyrzeczan będzie AZS UAM Poznań.źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved