Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Częstochowianie ponownie zwycięscy

II liga M: Częstochowianie ponownie zwycięscy

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Delc-Pol Norwid Częstochowa pokonał na własnym parkiecie KS Spodek Katowice 3:0. Podopieczni trenera Stanisława Gościniaka mimo nierównej gry w drugiej i trzeciej partii, zdołali wygrać spotkanie nie tracąc punktów.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia zdobywając pierwsze cztery punkty. Już na samym początku Bartłomiej Krulicki i wraz z Wojciechem Janasem dali sygnał zawodnikom z Katowic, że nie będzie łatwo przebić się przez ich blok (3:0). Kolejne dwa dobre ataki kapitana częstochowskiego zespołu, dały prowadzenie 6:2, a po zbiciu piłki przechodzącej przez Krulickiego o czas poprosił trener Spodka (7:2). Przerwa nie rozproszyła jednak zawodników Delic-Polu, którzy skutecznie grali w kolejnych akcjach. Po zdobyciu czterech punktów w zespole z Katowic na boisku za Kocyłowskiego pojawił się Wojtasik. Kiedy na zagrywkę podążał Jakub Nowosielski, przewaga jego drużyny wynosiła już dziesięć punktów i systematycznie rosła, głównie za sprawą bardzo dobrych kolejnych serwów Dominika Miarki. W końcówce obudzili się przyjezdni, których do odrabiania strat poderwał Kosiński dwukrotnie umieszczając piłkę w boisku przeciwnika (20:10). Przewaga częstochowian była jednak zbyt wysoka i po błędzie dotknięcia siatki w drużynie z Katowic, wygrali pierwszą partię 25:16.

Od punktowego bloku Dominika Miarki oraz Bartłomieja Krulickiego rozpoczął się następny set. Podobnie jak w pierwszej partii gospodarze prowadzili trzema punktami 3:0. Jednak nie trzeba było czekać długo na odpowiedź podrażnionych porażką w pierwszym secie katowiczan. Asem serwisowym popisał się Damian Zborowski (3:2). Obie drużyny pogubiły się w popełniając na zmianę błędy, szczególnie w polu zagrywki oraz ataku (10:10). Na środku nie do zatrzymania w zespole z Katowic byli Łukasz Żłobecki oraz Przystał, co dało kilkupunktowe prowadzenie dla Spodka. Kiedy na zagrywce pojawił się Janas szala zwycięstwa przechyliła się na stronę zawodników trenera Gościniaka. Piłka zatańczyła na taśmie i szczęśliwie spadła po stronie katowiczan, a kapitan Delic-Polu zapisał na swoim koncie punkt bezpośrednio z serwisu (18:17). W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi mieli gospodarze wygrywając 25:21.

Zawodnicy ze stolicy Śląska po drugim secie wyczuli, że mogą jeszcze powalczyć w tym meczu, dlatego podeszli bardzo skupieni do trzeciej odsłony spotkania. Kilka błędów popełnionych przez częstochowian spowodowało, że na prowadzenie wyszli goście (9:6). Sytuacja ta nie trwała jednak długo, ponieważ serią punktowych bloków popisali się Kamil Maruszczyk oraz Siwczyk (11:10). W obu drużynach pojawiły się błędy, a sytuację w zespole Spodka próbował ratować rozgrywający Robert Kiwior, który dwukrotnie skutecznie kiwał z drugiej piłki (20:19). Podobnie jak w pierwszym secie gra była niezwykle zacięta. Siatkarze Delic-Polu popełnili dwa błędy z rzędu w ataku i o czas poprosił trener Gościniak. Przy stanie 23:24 celną zagrywka popisał się Siwczyk, a ostatni 27 zapisał na swoim koncie kapitan częstochowian Wojciech Janas atakując z szóstej strefy.

Delic-Pol Norwid Częstochowa – KS Spodek Katowice 3:0
(25:16, 25:21; 27:25)