Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Polacy zagrają o pierwsze miejsce

EEVZA: Polacy zagrają o pierwsze miejsce

fot. archiwum

Świetnie w rozgrywanym w Ostrowcu Świętokrzyskim turnieju o mistrzostwo Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej (EEZVA) spisują się polscy kadeci, którzy dziś odnieśli kolejne dwa zwycięstwa, z Estonią i Ukrainą.

Polacy i Estończycy jako pierwsi wybiegli dziś na parkiet w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale tak naprawdę wielkich emocji nie było. Polacy od początku byli stroną przeważającą i nawet na moment nie pozwolili poczuć rywalom, że mogą cokolwiek ugrać w tym pojedynku. W żadnym z rozegranych setów nie pozwolili rywalom zdobyć nawet dwudziestu punktów.

Niewielkie emocje były za to w spotkaniu Ukrainy z Rosją, ale tylko w dwóch pierwszych setach, a szczególnie w drugim, a na swoją korzyść rozstrzygnęli  je złoci medaliści ostatniej edycji tej imprezy. W trzecim secie Rosjanie nie pozostawili już złudzeń, kto tu jest lepszy i od początku do końca dominowali na parkiecie. Jako trzeci mecz rozegrano spotkanie Białoruś – Estonia, gdzie podrażnieni porażką z Polską Estończycy okazali się zdecydowanie lepsi i od początku do końca kontrolowali boiskowe wydarzenia.

Na zakończenie kolejnego dnia zmagań na parkiecie ponownie zameldowali się Polacy, by zmierzyć się z reprezentacją Ukrainy. Podobnie jak w pierwszym meczu biało-czerwonych emocji również było, jak na lekarstwo. Przez cały mecz utrzymywała się dominacja polskiej ekipy, a Ukraina była wręcz bezradna wobec dobrej gry polskiego zespołu. To było już trzecie zwycięstwo naszej drużyny, bowiem wczoraj pokonali oni w tym samym stosunku Białoruś. Podobnie wygrywała też Rosja i jutro te dwa zespoły zagrają ze sobą o pierwsze miejsce w turnieju.Wyniki:
Polska – Estonia 3:0
(25:16, 25:15, 25:16)
Ukraina – Rosja 0:3

(19:25, 24:26, 15:25)
Białoruś – Estonia 0:3
(15:25, 16:25, 19:25)
Polska – Ukraina 3:0
(25:16, 25:14, 25:16)

Terminarz na niedzielę:

11:00 Ukraina – Białoruś
13:00 Rosja – Polska
15:00 Uroczyste zakończenie

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved