Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dominika Sieradzan: Kto zagrywał, ten wygrywał

Dominika Sieradzan: Kto zagrywał, ten wygrywał

fot. archiwum

Po wyjazdowym zwycięstwie 3:2 nad PTPS-em Piła humory w Białymstoku są już nieco lepsze. - W tej drużynie jest potencjał, tylko muszą zaskoczyć wszystkie trybiki - skomentowała wygraną w Pile przyjmująca AZS, Dominika Sieradzan.

Drużyna prowadzona przez trenera Wiertiełkę zdołała wreszcie przełamać złą passę i wygrać spotkanie. Tym razem cenne dwa „oczka" akademiczki przywiozły z Piły, ale w klubie już pojawiają się głosy, że następną zdobyczą będzie komplet trzech punktów we własnej hali. O meczu z PTPS-em Piła i zmianie trenera Strefie Siatkówki opowiedziała Dominika Sieradzan, przyjmująca AZS Białystok.

W ostatnim meczu udało się wam wygrać w Pile 3:2. Patrząc na wyniki poszczególnych setów można powiedzieć, że oba zespoły grały bardzo "w kratkę".

Dominika Sieradzan: Oczywiście zgadzam się z tym, że oba zespoły grały w kratkę. W tym spotkaniu rządziła zasada – kto zagrywał, ten wygrywał. Mecz mógł być trochę nieciekawy do oglądania dla kibiców, ale z drugiej strony do końca nie było wiadomo kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę.Po serii słabych spotkań, w których zdołałyście zgromadzić jedynie 4 "oczka" wreszcie doczekałyście się wygranej i to na terenie rywala. Czy ten mecz może być dla was przełomowy i kibice mogą liczyć na kolejne punkty i lepsze miejsce w tabeli?

Ja na to liczę i taką mam nadzieję. Za każdym razem powtarzam, że w tej drużynie jest potencjał, tylko muszą zaskoczyć wszystkie trybiki w naszej grze. Wierzę, że lada moment zaczniemy wygrywać i to wygrywać za 3 punkty.

Przed sezonem nikt nie stawiał AZS-u w gronie faworytów, ale też nikt nie myślał, iż będziecie musiały się bronić przed spadkiem. Co do tej pory nie działa w waszym zespole, że macie na swym koncie więcej porażek aniżeli występów, w których zdobywacie punkty?

Właśnie najbardziej boli mnie to, że gdy wygrywamy to tracimy punkty, a jak przytrafi nam się porażka to 0:3. Nie urywamy żadnego seta i w tym tkwi problem. Liga w tym roku jest bardzo wyrównana i każdy gdzieś łapie punkty lub tez je gubi. Musimy ostro wziąć się do pracy i po prostu zacząć gonić rywali. Wcześniej mówiłam, że w naszej grze coś musi zaskoczyć i mam nadzieję, że od tego zwycięstwa wszystko wejdzie już na właściwe tory.

Wiele mówi się o tym, że nowym trenerem AZS-u może zostać Jerzy Matlak, ale podobno są też kandydatury zagraniczne. Czy wiesz coś więcej w tej sprawie?

Na ten temat wiem tylko tyle, ile można przeczytać w Internecie, więc nic nowego nie jestem w stanie powiedzieć. Czas pokaże.

* rozmawiał Przemysław Rokitowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved