Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Veronika Hudima: Nie pokazałyśmy gry, na jaką nas stać

Veronika Hudima: Nie pokazałyśmy gry, na jaką nas stać

fot. Mirosław Stroński

- Dziewczyny z Dąbrowy Górniczej tworzą klasowy zespół, postawiły nam bardzo wysoko poprzeczkę, męczyły nas zagrywką i trudno nam było skonstruować dobre, punktowe akcje - mówi po porażce z MKS zawodniczka PTPS Piła, Veronika Hudima.

Pani Veroniko w dniu dzisiejszym nie potrafiłyście nawiązać walki z przeciwnikiem.

Veronika Hudima:Cóż mogę powiedzieć, mecz nam po prostu nie wyszedł, zespół z Dąbrowy Górniczej jest bardzo dobrą, klasową drużyną. Tauron MKS po ostatniej porażce, chciał dzisiaj pokazać, że przegrana w Bielsku była tylko dziełem przypadku. Dzisiaj nasze przeciwniczki przystąpiły do meczu bardzo skoncentrowane, nam natomiast nic nie wychodziło, byłyśmy po prostu w dniu dzisiejszym zespołem słabszym.

Szczególnie widać to było w ataku, dąbrowianki atakiem zdobyły czterdzieści sześć punktów przy waszych dziewięciu.Nie tylko w ataku byłyśmy zespołem słabszym, ogólnie jeszcze raz powiem, że nie weszłyśmy dobrze w mecz. Nie pokazałyśmy gry na jaką stać nasz zespół. Nie miałyśmy dobrego dnia, w poniedziałek stoczyłyśmy ciężki bój o punkty, ciężki psychicznie i dzisiaj nie przygotowane byłyśmy na taką walkę jaką pokazały przeciwniczki.

Co było dzisiaj waszym największym problemem?

Dziewczyny z Dąbrowy Górniczej tworzą klasowy zespół, postawiły nam bardzo wysoko poprzeczkę, męczyły nas zagrywką i trudno nam było skonstruować dobre, punktowe akcje. Dodać też trzeba, że rozgrywająca miejscowych rozegrała spotkanie na „najwyższych obrotach", rozrzucając piłki utrudniała nam postawienie skutecznego bloku. Do tego atut własnej hali. My byłyśmy dzisiaj zespołem zdecydowanie słabszym, a zapewniam, że potrafimy grać niezłą siatkówkę.

Jeśli chodzi o blok, to zagrałyście na remis. Punktowych bloków zanotowano dzisiaj po siedem z obu stron.

Poza tym, że miałyśmy duże problemy na przyjęciu to właśnie naszym problemem w ustawieniu skutecznego bloku była znakomita postawa Frauke Dirickx.

Trzeba się szybko pozbierać, by za dwa dni stanąć do kolejnego spotkania.

Już w piątek przed własną publicznością podejmować będziemy akademiczki z Białegostoku, będzie to trzeci mecz w jednym tygodniu, na pewno powalczymy o zwycięstwo.

Pokazałyście, że jako beniaminek nie jesteście przysłowiowym „chłopcem do bicia".

My naprawdę potrafimy grać niezłą siatkówkę, na rozpoczęcie PlusLigi Kobiet pokonałyśmy mistrza Polski. Z każdym walczymy o zwycięstwo, przed nikim nie czujemy strachu z tytułu, że jesteśmy beniaminkiem. W Bielsku po niezłym spotkaniu uległyśmy miejscowym dopiero w piątym secie, Mielec zaś odprawiłyśmy z kwitkiem. Po dzisiejszej porażce musimy się szybko otrzepać, wrócić do naszej gry i jeszcze pokażemy na co stać ligowego beniaminka.

Pani Veroniko w ubiegłym sezonie reprezentowała pani barwy klubowe z Rumi, z którym to klubem przyszło pani opuścić PlusLigę. Był to pierwszy sezon w Polsce. Jak pani ocenia poziom polskiej siatkówki?

Rozgrywki PlusLigi Kobiet stoją na bardzo wysoki poziomie, ligę tworzą bardzo mocne zespoły i rywalizacja jest bardzo zacięta do samego końca. Wcześniej występowałam w lidze francuskiej i można powiedzieć, że tam dominują dwa zespoły, wielokrotny mistrz Francji z Cannes i wicemistrz z Miluzy. Z zespołem z Cannes trzykrotnie ustrzeliłam dublet (mistrzostwo i puchar kraju przyp. red.). Przed przyjazdem do Polski ostatni sezon grałam w zespole Stella ES Calais we francuskiej PRO A.

Jest pani również reprezentantką Francji…

Po raz pierwszy założyłam koszulkę reprezentacyjną seniorek podczas mistrzostw Europy organizowanych w waszym kraju. Dla mojego zespołu nie były to udane mistrzostwa.

Na koniec proszę powiedzieć czytelnikom Strefy Siatkówki jak czuje się pani w Polsce?

W Polsce czuję się bardzo dobrze, w Pile jest super, miasto to bardzo mi się podoba i jest w nim wspaniała atmosfera, są wspaniali kibice. Jestem Ukrainką z francuskim paszportem i dlatego było mi się łatwiej w Polsce odnaleźć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved