Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Tatsuya Ueta: Nowakowski i Kurek – jedni z najlepszych na świecie

Tatsuya Ueta: Nowakowski i Kurek – jedni z najlepszych na świecie

Podopieczni Andrei Anastasiego zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Choć nie było łatwo, pokonali dziś Japończyków 3:1. - Liczy się to, że zdobyliśmy trzy punkty - powiedział po spotkaniu przyjmujący polskiej reprezentacji, Bartosz Kurek.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): Najważniejszą rzeczą jest to, że zwyciężyliśmy to spotkanie za trzy punkty. W pierwszym secie Japończycy zagrali naprawdę dobrze, ale później to my przejęliśmy kontrolę nad meczem. W naszych szeregach dobrze funkcjonowały elementy bloku oraz zagrywki. Prawidłowo wykonywaliśmy mocny serwis z wyskoku, zaś reprezentanci Japonii nie radzili sobie z blokowaniem naszych ataków. Oni są dobrzy w innych elementach gry, ale blok jest ich słabym punktem.

Tatsuya Ueta (trener reprezentacji Japonii): Polacy mają kilku zawodników, którzy są jednymi z najlepszych na świecie, przede wszystkim są to Piotr Nowakowski i Bartosz Kurek. Wczoraj element bloku w naszych szeregach funkcjonował poprawnie, dziś było inaczej. Źle zagraliśmy także w elemencie przyjęcia, co było naszą największą bolączką i przyczyną porażki.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): To dla nas kolejny szczęśliwy dzień. Ten mecz był dla nas trudny, gdyż Japończycy grają znakomicie w defensywie, lecz po pierwszym secie nie umieli już zatrzymać nas dzięki temu elementowi, gdyż atakowaliśmy mocno i z wysokiego pułapu.

Bartosz Kurek (przyjmujący reprezentacji Polski): Jesteśmy szczęśliwi, że zwyciężyliśmy. Utrzymaliśmy dziś odpowiedni poziom koncentracji i podnieśliśmy się po wczorajszej porażce. Początek meczu nie wyszedł nam najlepiej, ale liczy się to, że zdobyliśmy trzy punkty.

Daisuke Usami (kapitan reprezentacji Japonii): Zaczęliśmy ten mecz dobrze, zwłaszcza w zagrywce i przyjęcia. Od drugiej partii jednakże gra w obu tych elementach uległa znacznemu pogorszeniu.

Daisuke Yako (zawodnik reprezentacji Japonii): Pierwszy set był dobry. Polacy złapali dobre tempo w drugim secie. Popełniłem dużo błędów w ataku i zagrywce. Rywale z kolei celowali we mnie swoją zagrywką.

źródło: FIVB, inf. własna