Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Scavolini Pesaro bez sponsora?

Scavolini Pesaro bez sponsora?

fot. archiwum

Bardzo źle przedstawia się sytuacja w obecnym klubie Bereniki Okuniewskiej, Scavolini Pesaro. Drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie jednym wygranym setem w czterech meczach, nie mając żadnych punktów na koncie...

…w wyniku takiej sytuacji główny sponsor drużyny, firma Scavolini, rozważa decyzję o rezygnacji ze współpracy z klubem z Pesaro. – Szczerze powiedziawszy to uważam, iż władze klubu powinni sami powinni zaproponować mi rozwiązanie umowy. Jednak nawet jeśli tego nie zrobią, to nie ma szans na to, aby w przyszłym roku moja firma była w dalszym ciągu sponsorem klubu, niezależnie od wyników, jakie osiągnie – mówił Valter Scavolini, prezes firmy Il Resto del Carlino Pesaro. – Co roku wpłacam do budżetu drużyny 1,2 miliona euro, nie licząc dodatkowych premii, a tymczasem w drużynie brak jest wyników, co więcej – nie ma nawet perspektyw na lepszą przyszłość. Moje wysiłki idą na marne i wydaje mi się, że gdy druga strona narusza warunki umowy, prezentując się znacznie poniżej poziomu, to naturalnym jest, że dążę, do jej rozwiązania. Według mnie zespół czeka ciężka walka o utrzymanie, a teraz jeszcze będzie musiał zmierzyć się z dużo silniejszymi rywalami – z Novarą i Villa Cortese, z którymi będzie niezwykle trudno o jakiekolwiek punkty. Chciałbym, aby włodarze klubu wzięli na siebie pełną odpowiedzialność za wyniki swojej pracy, podobnie jak ja biorę odpowiedzialność za dofinansowanie i sponsorowanie ekipy – zakończył prezes Scavolini.

Władze klubu już mają pomysł na to, jak poprawić sytuację, w jakiej znalazło się Scavolini Pesaro. Przede wszystkim planują zmiany na stanowisku trenera a potencjalnymi kandydatami to objęcia tej funkcji są Zoran Terzić i Luciano Pedulla. Istnieje także szansa, iż w styczniu drużynę zasili niemiecka atakująca, Angelina Gruen.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved