Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Mistrzostwa EEZVA: Świetny start Polaków

Mistrzostwa EEZVA: Świetny start Polaków

fot. archiwum

Bardzo dobrze rozpoczęli start w turnieju o mistrzostwo Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej (EEZVA) polscy kadeci. Nasi młodzi siatkarze w piątkowe popołudnie w trzech setach pokonali reprezentację Białorusi.

W piątek na hali siatkarek pierwszoligowego AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczęły się mistrzostwa Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji Piłki Siatkowej (EEZVA). W turnieju, który potrwa do najbliższej niedzieli, udział bierze pięć zespołów. Poza Polakami w Ostrowcu Św. grają złoci medaliści sprzed roku, Rosjanie oraz reprezentacje Ukrainy, Białorusi i Estonii.

Jako pierwsze na parkiet ostrowieckiego MOSiR-u wyszły reprezentacje Rosji i Białorusi. Aktualni mistrzowie EEZVA nie dali rówieśnikom z Białorusi żadnych szans, pewnie zwyciężając 3:0. Bardziej zacięty przebieg miał pojedynek pomiędzy Ukraińcami, a Estończykami. Lepsi okazali się ci drudzy, jednak na udowodnienie swojej wyższości potrzebowali aż pięciu setów.

Ostatnim spotkaniem pierwszego dnia turnieju był mecz pomiędzy gospodarzami – Polakami, a reprezentacją Białorusi. Nasi młodzi kadrowicze świetnie zaprezentowali się przed własną publicznością odnosząc pewne zwycięstwo w trzech setach. Jutro nasi kadeci zmierzą się z Estonią i Ukrainą. W ostatnim dniu imprezy podejmować będą ekipę z Rosji.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved