Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Elżbieta Skowrońska: Nastawiałysmy się na większą walkę

Elżbieta Skowrońska: Nastawiałysmy się na większą walkę

fot. archiwum

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza nie dał żadnych szans PTPS Piła. - Wychodziło nam praktycznie wszystko i zdecydowanie napsułyśmy krwi naszym rywalkom. Miały one ogromne kłopoty z przyjęciem naszych piłek - mówiła Elżbieta Skowrońska.

Cieszę się ogromnie z tego, że to był dla nas łatwy mecz. Przyznam, że nastawiałyśmy się jednak na większą walkę. Spodziewałyśmy się, że Piła jednak się nam postawi – wyznała po meczu Elżbieta Skowrońska, która w tym spotkaniu prezentowała się wyśmienicie. – Nam wychodziło dzisiaj praktycznie wszystko i zdecydowanie napsułyśmy krwi naszym rywalkom. Miały one ogromne kłopoty z przyjęciem naszych piłek.

Podopieczne Waldemara Kawki pokazały, jak należy grać w siatkówkę. Każda akcja była starannie dopracowana, zakończona punktem i kibice zgromadzeni w dąbrowskiej hali mogli podziwiać spektakl jednego aktora – a był nim zdecydowanie Tauron MKS. Dąbrowski szkoleniowiec podczas całego meczu nie wykorzystał ani jednego czasu oraz nie dokonał żadnej zmiany w szeregach swojej drużyny. – Trener nie miał powodów do tego – ocenia Skowrońska – Popełniłyśmy kilka błędów, ale takie są już wliczone w siatkówkę. Też nie jesteśmy ideałami.

Słusznie Frauke dostała nagrodę [Frauke Dirickx została wybrana MVP – przyp. red.], bo naprawdę super dzieliła piłki – chwaliła koleżankę przyjmująca Tauronu MKS. – Praktycznie dokładałyśmy tylko ręce, nie trzeba było wiele robić. Dzięki temu wszystko kończyło się przeważnie w pierwszej akcji. To było kluczowe, a na dodatek nasze rywalki popełniały masę błędów.Oprócz mistrzowskiego rozgrywania Dirickx na szczególną uwagę zasługuje wysoka skuteczność w przyjęciu dąbrowskiej ekipy. Wszyscy wiedzą, że bez dobrego przyjęcia trudno jest zawiązać udaną akcję. Dąbrowski "Skowronek" w tym jakże ważnym elemencie odwalił bezapelacyjnie kawał dobrej roboty. – Dzisiaj przyjęcie funkcjonowało bardzo dobrze. Przez to odciążyłyśmy Frauke i było jej łatwiej. Ostatnio miałyśmy z tym trochę problemów, co było widać w meczu z Bielskiem. Dzisiaj pomogli nam również kibice. Hala nie jest zbyt przyjazna dla przeciwnika. Wszystko to przełożyło się po części na wynik tego spotkania – podsumowała Skowrońska.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved