Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport zagraniczny: Trzysetowe mecze „polskich” drużyn

Raport zagraniczny: Trzysetowe mecze „polskich” drużyn

fot. archiwum

We Włoszech i Rumunii rozegrane zostały kolejne spotkania ligowe. W Turcji pierwszy mecz w ramach rozgrywek o puchar kraju ma za sobą drużyna Małgorzaty Glinki. Natomiast z trzeciego zwycięstwa z rzędu może cieszyć się Kamil Ratajczak.

Po przerwie, spowodowanej Pucharem Świata w Japonii, na boiska ligowe wyszły siatkarki we Włoszech. W meczu 5. kolejki zmierzyły się dwa "polskie" zespoły. Chateau D’Ax Urbino nie miało większych problemów z pokonaniem, zajmującej ostatnie miejsce w tabeli, drużyny z Pesaro. Wszystkie trzy sety tego spotkania miały podobny przebieg i zakończyły się zwycięstwem do 19, 20 i 20. Drużyna Katarzyny Skorupy zajmuje aktualnie trzecią pozycję i do lidera, Yamamay Busto Arsizio, traci dwa punkty. Polska rozgrywająca spędziła na boisku całe spotkanie, zdobywając przy tym 3 punkty w ataku. Natomiast do wyniku Scavolini Pesaro 5 "oczek" dodała Berenika Okuniewska, a jej skuteczność wyniosła 71%. Najlepiej punktującą zawodniczką tego spotkania okazała się Ivana Djerisilo, która zapisała ich na swoim koncie 24.

Trzy mecze w przeciągu zaledwie czterech dni, do tego wszystkie na wyjeździe, ma za sobą drużyna Dynama Bukareszt. Po dwóch weekendowych wygranych, również wtorkowe spotkanie z ACS Penicilina Iasi zakończyło się zwycięstwem. Siatkarki ze stolicy Rumunii pozwoliły swoim przeciwniczkom na zdobycie zaledwie 28 punktów. Swój udział w tym zwycięstwie miały Anna Podolec i Sylwia Wojcieska. Trzecia z polskich zawodniczek, Iwona Waligóra, nie pojawiła się w tym spotkaniu na boisku.

W drugim etapie rozgrywek o Puchar Turcji spotkało się 16 zespołów. Vakifbank T.Telecom zmierzył się z Besiktasem i wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. Mecz zakończył się po trzech setach, wygranych do 18, 19 i 20. Jedną z najskuteczniejszych zawodniczkek była Małgorzata Glinka, która z 31 prób 17 zakończyła zdobyciem punktu.Również trzysetowym wynikiem zakończył się mecz w lidze niemieckiej, gdzie Netzhoppers KW-Bestensee podejmowało EnBW TV Rottenburg. Gospodarze rozbili przeciwników (do 18, 15 i 12) głównie zagrywką, zdobywając w tym elemencie 14 punktów. Dużo lepiej w przyjęciu radzili sobie zawodnicy z Bestensee, a wśród nich Kamil Ratajczak, który uzyskał 73% przyjęcia zarówno pozytywnego, jak i doskonałego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved