Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: PLKS lepszy od Gaudii

PP: PLKS lepszy od Gaudii

Siatkarki PLKS-u Pszczyna awansowały do czwartej rundy Pucharu Polski. W środowym spotkaniu wyjazdowym podopieczne trenera Dariusza Luksa wygrały 3:1 z Gaudią Trzebnica. W kolejnej rundzie pszczynianki zagrają z AZS UEK Kraków.

Zespół prowadzony przez Jarosława Bodysa, szkoleniowca PLKS-u w latach 2008-2011, jest również ligowym rywalem pszczynianek. Podobnie jak one, beniaminek z Trzebnicy ma na swoim koncie tylko dwa punkty. W środę obie drużyny spotkały się w trzeciej rundzie Pucharu Polski. Pszczynianki wygrały w pierwszym secie 25:22. Gospodynie zrewanżowały się im w kolejnej odsłonie zwyciężając 25:18. W dwóch następnych partiach triumfowały przyjezdne (25:21, 25:22), dzięki czemu wygrały cały mecz 3:1. Jednak zwycięstwo nad Gaudią zostało okupione kontuzją kolana libero PLKS-u, Marty Kutikow, której doznała w trzecim secie. Jej miejsce na boisku zajęła Magdalena Matusiak, która wcześniej występowała na tej pozycji w barwach BKS-u Aluprof Bielsko-Biała.

Kolejnym pucharowym przeciwnikiem PLKS-u Pszczyna będzie Armatura Eliteski AZS UEK Kraków. Zespół spod Wawelu wygrał po niezwykle emocjonującym spotkaniu w Radomiu z tamtejszym Jadarem AZS Politechnika (3:2). Mecz pucharowy zaplanowany jest na 7 grudnia.

MMKS Gaudia Budmel Trzebnica – PLKS Pszczyna 1:3
(22:25, 25:18, 21:25, 22:25)