Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Banecka: Wydawało nam się, że wygramy 3:0

Magdalena Banecka: Wydawało nam się, że wygramy 3:0

fot. archiwum

Siatkarki BKS Bielsko-Biała pokonały w meczu 7. kolejki PlusLigi Kobiet drużynę Gwardii Wrocław. - Miałyśmy od początku utrudnić zagrywkę, a następnie grać swoje - zdradziła nam po meczu libero drużyny z Bielska-Białej, Magdalena Banecka.

W dzisiejszej konfrontacji udało wam się pokonać drużynę Impel Gwardii Wrocław – pomimo, iż byłyście stawiane w roli zdecydowanych faworytek, kibice zgromadzeni w hali Orbita mogli podziwiać aż pięciosetowy bój. Spodziewałyście się tak wyrównanego spotkania?

Magdalena Banecka: Nie spodziewałyśmy się. Wiemy oczywiście, że Gwardia jest silnym zespołem, ale wydawało nam się, że ostatnie wygrane spotkanie z Dąbrową bardzo nas pokrzepiło. Nie myślałyśmy, że będzie łatwo, ale wydawało nam się, że wygramy tutaj 3:0.

Po spotkaniu z Dąbrową trener podkreślał, iż w końcu przyszedł moment przełamania i wszystko co złe macie już za sobą. Czy dzisiejsza wygrana jest tym kolejnym krokiem naprzód czy może twoim zdaniem nie jest ona do końca przekonywująca?– Nie – na pewno jest. Wygrałyśmy ten mecz co prawda nie za trzy punkty, ale są to i tak niezwykle ważne punkty. Ten mecz, który odbył się u nas z Dąbrową niewątpliwie nas podniósł – uskrzydlił. W końcu widać, że nasza drużyna jest naprawdę drużyną.

Jeśli miałabyś wskazać jeden element, który twoim zdaniem zadecydował dziś o waszej wygranej to byłby lub byłaby to?

– Wydaję mi się, że zagrywka. W tych pierwszych dwóch setach widać było, że miałyśmy bardzo mocną zagrywkę i dziewczyny nie potrafiły sobie poradzić z odbiorem. W kolejnych partiach niestety trochę odpuściłyśmy ten element i pewnie dlatego ten mecz stał się tak wyrównanym.

Nie jest tajemnicą, że Gwardia od początku sezonu nie może pochwalić się zbyt wysoką skutecznością w przyjęciu. Czy ta wspomniana już wcześniej silna, agresywna zagrywka była zatem przedmeczowym założeniem taktycznym?

– Tak dokładnie. To był pierwszy element, który mógł nam pomóc – który mógł wręcz zadecydować o wygranej. Miałyśmy od początku utrudnić zagrywkę, a następnie grać swoje.

Niedługo do zespołu dołączy druga libero, a zatem będziesz mieć rywalkę jeśli chodzi o występ w pierwszej szóstce. Czy obawiasz się tej rywalizacji czy może raczej mobilizuje cię ona do dalszej pracy?

– To jest wręcz bardzo mobilizujące. Tak samo jak dziewczyny skrzydłowe mają swoją rywalizację o miejsce na boisku tak samo ja będę miała. To jest bardzo fajne – myślę, że dzięki tej rywalizacji na pewno każda z nas podniesie swoje umiejętności.

Do zespołu z Bielska dołączyłaś 10 listopada – zawodniczki BKS zdążyły już do tego czasu rozegrać pięć spotkań. Ciężko jest dołączyć do zespołu w sytuacji, kiedy rozgrywki zaczęły się już na dobre?

– Może ciężko. Miałyśmy jednak trzy tygodnie przerwy i to mi trochę pomogło, dzięki temu grałam normalnie z zespołem, trenowałam i poznałam dziewczyny. Gdybym wyszła tak mówiąc kolokwialnie – „z biegu" to na pewno byłoby mi ciężej, ale po tym takim trzytygodniowym obozie było to bardzo łatwe.

Cały czas powraca wątek tej prawie miesięcznej przerwy w rozgrywkach – twoim zdaniem dobrze wpłynęła ona na zespoły PlusLigi Kobiet?

– To zależy. Jeżeli chodzi o nasz zespół to wydaje mi się, że to nam bardzo pomogło. Mogłyśmy zgrać się – dziewczyny atakujące, przyjmujące z rozgrywającymi, ćwiczyłyśmy bardzo dużo obrony. W tym czasie pracowałyśmy nad każdym elementem. Moim zdaniem – nam pomogła. Innym zespołom – ciężko mi powiedzieć, ale podejrzewam, że też bo każdy mógł doszlifować te braki, które wyszły mu na początku ligi.

W swojej karierze siatkarskiej możesz pochwalić się już kilkoma zdobytymi krążkami. Czy zatem w tym roku będziesz chciałabyś powiększyć tę „kolekcję"?

– Pewnie, że tak. Co to za pytanie(śmiech).

A o jakim kolorze medalu rozmawiamy?

– Jasne, że o złotym.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved