Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Andrea Anastasi: To była katastrofa

Andrea Anastasi: To była katastrofa

Polacy nie dali sobie rady ze świetnie spisującymi się w tym turnieju Irańczykami i przegrali w tie-breaku. - Musimy zapomnieć o tym spotkaniu i iść dalej - powiedział na pomeczowej konferencji kapitan naszej reprezentacji, Marcin Możdżonek.

Na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli:

Julio Velasco (trener reprezentacji Iranu): – Jesteśmy bardzo szczęśliwi z wygranej, ponieważ pokonaliśmy silny zespół. Po wygranej z Serbią powiedziałem moim zawodnikom, że będziemy starali się sprawić kolejną niespodziankę. Nasi zawodnicy zagrali dobrze. Wykorzystaliśmy szansę, kiedy ją mieliśmy. Prosiłem moich siatkarzy by walczyli o każdą piłkę i tak też zrobili. Nasza zagrywka i obrona robiły różnicę.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): – Dziś wspaniałe zwycięstwo odnieśli Irańczycy. Nie jesteśmy zadowoleni, ponieważ straciliśmy koncentrację w czwartym secie. Popełnialiśmy błędy w przyjęciu i zagrywce. To jest życie. Czasami przegrywasz. Prowadziliśmy 16:11 w czwartym secie i wtedy właśnie straciliśmy koncentrację. To była katastrofa. Mieliśmy okazję by zakończyć całe spotkanie.

Alireza Nadi (kapitan reprezentacji Iranu): – Wiemy, że Polska jest dobrym zespołem w Europie. Staraliśmy się najmocniej by grać naszą siatkówkę. Nasi trenerzy zaszczepili w nas dużą pewność siebie. Patrzymy w przyszłość by zespół awansował do igrzysk.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): – Iran zagrał dobrze, zwłaszcza w obronie. Straciliśmy koncentrację w drugim i czwartym secie. Musimy zapomnieć ten mecz i iść dalej.

źródło: FIVB, inf. własna