Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Pekpol pozostaje w grze

PP: Pekpol pozostaje w grze

Bez większych problemów do dalszej rundy awansowali siatkarze Pekpolu Ostrołęka. Ostrołęczanie pokonali w Wyszkowie miejscowy Camper 3:0. Kolejnym rywalem podopiecznych duetu trenerskiego Dudziec-Łomacz będzie lider 1 grupy II ligi - Krispol Września.

Obydwa kluby nie mogły zaliczyć ostatniej ligowej kolejki do udanych, obie ekipy przegrały w trzech setach. Chciały zatrzeć złe wrażenie jakie pozostało po weekendowych meczach i awansować do dalszej fazy Pucharu Polski. W Pekpolu na pozycji libero wystąpił Grzegorz Białek nominalny przyjmujący. Obydwie ekipy wytoczyły swoje najlepsze szóstki. Od początku pierwszego seta toczyła się bardzo wyrównana gra i nie widać było,że Camper jest drugoligową ekipą. W zespole vice-lidera I ligi z dobrej strony pokazywał się Artur Żyliński, który często otrzymywał piłki od swego rozgrywającego i był niezwykle skuteczny. Jednak siatkarze Campera dzielnie dotrzymywali kroku wyżej notowanym rywalom. Po udanej kiwce Tomasza Walendzika był remis 12:12. Chwilę później asem serwisowym popisał się Żyliński, przepychankę na siatce wygrał Mateusz Sacharewicz i to goście prowadzili 16:13. Ostrołęczanie utrzymywali się na prowadzeniu, dopóki w polu zagrywki nie pojawił się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Łukasz Kaczorowski. Bardzo trudny serwis atakującego Campera pozwolił gospodarzom doprowadzić do remisu po 19. Ostatnie akcje należały już do siatkarzy z Ostrołęki. Seta atakiem z lewego skrzydła zakończył Artur Jacyszyn 22:25 dla Pekpolu.

Nie najlepiej zaczęli drugiego seta gospodarze, kiedy stracili dwa punkty z rzędu. Najpierw pojedynczym blokiem popisał się Tomasz Stańczuk, który blokował Macieja Główczyńskiego. Potem w aut uderzył Przemysław Gniewek. Sygnał do odrabiania strat dał Paweł Kaczorowski, do remisu doprowadził Maciej Alancewicz, który dwukrotnie uderzał z przechodzącej piłki i było 5:5. Goście wyszli ponownie na prowadzenie, kiedy zatrzymany został Gniewek a Mateusz Sacharewicz popisał się asem serwisowym. Przy stanie 9:13 dla Pekpolu o czas poprosił Piotr Szulc, siatkarze Campera nie mogli sobie poradzić z dobrze zagrywającymi podopiecznymi duetu trenerskiego Dudziec-Łomacz. Kolejnego asa dołożył Artur Żyliński i przyjezdni prowadzili 11:16. W końcówce ponownie kapitalnymi serwisami popisywał się Łukasz Kaczorowski, jednak na odrabianie strat było już za późno. Pekpol triumfował 25:21.

Przed trzecią odsłoną Andrzej Dudziec dokonał kilku roszad w składzie. Na parkiecie pojawili się Tomasz Rutecki, Grzegorz Pietkiewicz i Karol Szczygielski. Wyraźnie podrażniona ambicja siatkarzy z Wyszkowa dała o sobie znać na początku seta numer trzy. Po asie Macieja Główczyńskiego było 5:3 dla gospodarzy. Niewymuszone błędy pojawiały się coraz częściej w szeregach gospodarzy. Po autowym ataku Roberta Ilińskiego to przyjezdni prowadzili 13:12. Powiększyli swą przewagę dzięki skutecznej grze Tomasza Ruteckiego było 16:12 dla biało-czerwonych. Siatkarze Campera podjęli jeszcze walkę, przepychankę wygrał rozgrywający wyszkowskiej ekipy Tomasz Walendzik i strata gospodarzy wynosiła już tylko dwa punkty. W kolejnej akcji pomylił się Rutecki i miejscowi tracili tylko jedno oczko. Miejscowi nie zdołali doprowadzić do remisu. Błędy własne sprawiły, że Camper nie mógł już marzyć o pozostaniu w Pucharze Polski. Gospodarze musieli uznać wyższość gości w tym secie jak i w całym spotkaniu.

Camper Wyszków – Pekpol Ostrołęka 0:3
(22:25, 21:25, 20:25)

Camper: Walendzik, Alancewicz, P.Kaczorowski, Świerżewski, Główczyński, Gniewek, Knasiecki (libero) oraz Sędek, Ł.Kaczorowski, Iliński, Zalewski, Obrębski (libero)
Pekpol: Woroniecki, P.Pietkiewicz, Jacyszyn, Stańczuk, Sacharewicz, Żyliński, Białek (libero) oraz Rutecki, Szczygielski, Stanisławajtys, G.Pietkiewicz.