Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Polscy kibice przeszkadzają organizatorom Pucharu Świata?

Polscy kibice przeszkadzają organizatorom Pucharu Świata?

fot. archiwum

Polscy siatkarze walczą na japońskich boiskach i jak zwykle mogą liczyć na doping swoich kibiców, mimo że jest ich garstka. Powiedzenie, że polscy kibice są siódmym zawodnikiem na boisku, Japończycy wzięli sobie chyba w tym roku zbyt mocno do serca.

Radio GRA.fm dotarło do kibiców, którzy zostali mocno utemperowani przez organizatorów. Kazano im sprzątnąć polską flagę, która im, nie wiadomo z jakiego powodu, mocno przeszkadzała. – Zdjęliśmy flagę. Chcieliśmy ją powiesić w innym miejscu – nie wolno. No to będziemy ją trzymać – nie wolno. Dlaczego? Nie, i już – relacjonuje sytuację jedna z kibicek naszej reprezentacji, dopingująca biało-czerwonych na miejscu w Japonii. – Flaga Argentyny rozłożona była po drugiej stronie i nikt tego nie negował – dodaje.

Dużo bardziej gościnni są sami miejscowi kibice, którzy znaleźli wspólny język z małą grupką kibiców biało-czerwonych. – Nawet Japończyk nauczył się i śpiewał z nami z dołu trybun – opowiada Grażyna Dąbrowska.

Organizacja turnieju nie do końca przypadła do gustu innemu polskiemu kibicowi. Dodatkowo atmosfera na hali spowodowana mała liczbą kibiców jest co najmniej kiepska. – Bardzo kiepski doping. Po prostu puste trybuny.  Hala jest na dziesięć tysięcy ludzi, a tam siedzi tysiąc osób – opowiada radiu GRA.fm. – To jest chore organizowanie w takich miejscach, takich turniejów. To się organizuje dla m.in. kibiców, nie dla federacji. A tutaj są puste trybuny – zwraca uwagę. – Ze strony kibiców japońskich mieliśmy wielkie poparcie. Wspomagali nas, gratulowali, dziękowali za doping.* więcej w Radiu GRA.fm

źródło: inf. własna, Radio GRA.fm

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved