Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: BKS podzielił się punktami z Gwardią

PlusLiga Kobiet: BKS podzielił się punktami z Gwardią

Środowy wieczór z PlusLigą Kobiet zamykał pojedynek we Wrocławiu gdzie Gwardia podejmowała podopieczne trenera Wiktorowicza. Faworytem była ekipa gości i po dwóch setach wydawało się, że dobitnie to potwierdzi. Ostatecznie mecz zakończył się tie-breakiem.

Początek meczu był bardzo wyrównany, tak, jak należało się tego spodziewać. Dopiero na pierwszej przerwie technicznej siatkarki z Bielska osiągnęły trzypunktową przewagę dzięki skutecznym atakom Lisebet Vindevoghel. Dalsza gra to już wymiana "punkt za punkt" oraz widowiskowa gra Gabrieli Wojtowicz na siatce (16:11). Kolejne próby pomocy swojemu zespołowi w wykonaniu Rafała Błaszczyka (m. in. zmiana rozgrywającej) nie przynosiły rezultatu. Set zakończył się asem serwisowym Natalii Bamber-Laskowskiej. Następna odsłona spotkania to początkowo kontynuacja słabszej dyspozycji gwardzistek (0:3). Po czasie dla trenera wrocławianek, wydawało się, że jego podopieczne wróciły do dobrej dyspozycji. Ataki Katarzyny Jaszewskiej i Zuzanny Efimienko pozwoliły objąć zespołowi prowadzenie 6:4. Dobra passa gospodyń trwała do momentu, gdy bialankom powrócił skuteczny blok. Szybko odrobiły stratę, a liczne błędy w rozegraniu Gwardii dały im przewagę czterech punktów. Podobnie jak i w pierwszym secie, interwencje Rafała Błaszczyka nie przyniosły rezultatów. Siatkarki Impelu obudziły się dopiero pod koniec seta, kiedy zaczęły grać z BKS punkt za punkt. Niestety dla nich, na odrobienie strat było już za późno.

Trzecią partię ponownie rozpoczęła wyrównana walka, która trwała aż do stanu 11:8 dla gospodyń. Wtedy to po dobrych atakach Katarzyny Mroczkowskiej i błędach Aluprofu, czas zmuszony był wziąć Mariusz Witkorowicz. Zastój w grze siatkarek z Podbeskidzia trwał jednak nadal, a Katarzyna Jaszewska nękała przeciwniczki atakami z szóstej strefy. Mnożące się błędy własne zespołu z Bielska-Białej wciąż nie pozwalały na im odrobienie wciąż uciekających punktów (19:13). Końcówka seta to bardzo skuteczna gra wrocławianek na siatce i, jak się okazało, zapowiedź ogromnych siatkarskich emocji w następnej partii. Kolejny set rozpoczął się bardzo dobrze dla zawodniczek Impelu (3:0). Bielszczanki szybko zniwelowały przewagę rywalek i wyszły na prowadzenie, dzięki dobrej postawie w ataku Gabrieli Wojtowicz i Klaudii Kaczorowskiej (6:10). W tym momencie z powrotem włączyła się do gry Jaszewska. Kryzys we wrocławskim zespole został zażegnany dopiero po drugiej przerwie technicznej, gdy miejscowe siatkarki dołączyły do swej gry punktową zagrywkę, a bialanki nie mogły skończyć ataku (20:21). Końcówka seta dostarczyła kibicom wielu emocji. Dwa punktowe bloki na Milenie Rosner jednak nie wystarczyły gościom do wygrania tej odsłony spotkania, ponieważ w międzyczasie popełniły one dwa błędy własne.

Ostatnia odsłona spotkania upłynęła pod znakiem bardzo wyrównanej walki punkt za punkt. Po zmianie połów siatkarki z Podbeskidzia uzyskały trzy "oczka" przewagi, co było rezultatem udanych ataków Karoliny Ciaszkiewicz i Natalii Bamber-Laskowskiej (6:9). Wrocławianki natychmiast zaczęły gonić wynik w przeświadczeniu, że zwycięstwo wymyka im się z rąk. Druga część seta to już tylko bardzo wyrównana i emocjonująca gra na najwyższym siatkarskim poziomie. Bialanki wygrywają po autowej zagrywce Katarzyny Jaszewskiej i udanym ataku Klaudii Kaczorowskiej.

Impel Gwardia Wrocław – BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3
(15:25, 19:25, 25:17, 25:23, 13:15)

Gwardia: Wilson (9), Mroczkowska (12), Czypiruk (2), Jaszewska (24), Haładyn, Efimienko (13), Krzos (libero) oraz Folta (1), Matyjaszek (5), Medyńska, Rosner (2) i Sobolska
BKS: Crimes (14), Ciaszkiewicz (9), Wojtowicz (13), Wołosz (6), Vindevoghel (11), Bamber-Laskowska (12), Banecka (libero) oraz Frąckowiak, Kaczorowska (11), Pelc i Lichtman