Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Beniaminek nie dał rady dąbrowiankom

PlusLiga Kobiet: Beniaminek nie dał rady dąbrowiankom

W meczu siódmej kolejki PlusLigi Kobiet ekipa MKS-u Dąbrowy Górniczej podejmowała we własnej hali beniaminka z Piły. Mimo iż przed tym spotkaniem obie drużyny miały taki sam dorobek punktowy, mecz był bardzo jednostronnym widowiskiem.

Od zagrywki mecz rozpoczęła Anna Kaczmar, dwa błędy po stronie Piły i pierwszy punkt dla PTPS-u zdobyła Veronika Hudima. Kolejne akcje, to głównie błędy zagrywki po obydwu stronach siatki. Natalia Krawulska zaatakowała w siatkę, dąbrowianki zablokowały i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 4 punktami. Wspaniałym pojedynczym blokiem popisała się Lecia Brown i Piła odrobiła kilka punktów, jednak za mało by dogonić Dąbrowę, dlatego Mirosław Zawieracz poprosił o czas. Dąbrowianki prawdopodobnie założyły sobie, że na przerwach technicznych będą mieć dwa razy większą ilość punktów, ponieważ prowadziły już 16:8. Bardzo dobrą grą nie tylko na siatce, ale i w przyjęciu odznaczała się ewidentnie Elżbieta Skowrońska, dużo błędów popełniała natomiast Izabela Żebrowska jednak w kolejnej fazie meczu wyeliminowała je praktycznie do zera. Dąbrowianki nie wykorzystały trzech pierwszych piłek setowych i dopiero kiwka Charlotte Leys pozwoliła zakończyć pierwszą odsłonę tego meczu wynikiem 25:16.

Drugiego seta znów od błędu rozpoczął zespół z Piły a Dąbrowa wypracowała sobie znaczne prowadzenie. Zdenerwowany tą sytuacją trener PTPS-u, poprosił o czas dla swojej drużyny (5:1). Czas nie pomógł jednak i na pierwszej przerwie technicznej Tauron prowadził już 8:1. Błędy były widoczne w każdym elemencie. Gdy tylko Piła zdobyła punkt, zaraz traciła go za sprawą zepsutej zagrywki. Trener Zawieracz poprosił o kolejny czas w tym secie dla swoich dziewczyn przy stanie 11:3. Nie pomogło to jednak pilankom, dlatego na boisko weszła Daria Paszek i Agnieszka Kosmatka. Coraz częściej na siatce widać było Frauke Dirickx. Na drugiej przerwie technicznej Dąbrowa prowadziła już 10 punktami. Na skrzydle przełamała się wreszcie Kosmatka i pilanki zaczęły powoli odrabiać straty. Nie trwało to jednak długo. Trener PTPS-u wprowadził na boisko kolejną zawodniczkę z kwadratu rezerwowych – Emilię Kajzer. Niestety, nawet ona nie była w stanie pomóc koleżankom. Bezsilna w stosunku do dobrej gry dąbrowianek Piła przegrała kolejnego seta do 13.

Trzecią odsłonę od dwóch punktów przewagi rozpoczęła Piła. Potem gra była dość wyrównana, żaden z zespołów nie odskoczył na kilka punktów. Po pewnym czasie Dąbrowa zaczęła jednak znowu przejmować inicjatywę na boisku i prowadziła na pierwszej przerwie technicznej czterema punktami. Obydwie drużyny psuły kolejne zagrywki. Ataki ze środka Małogrzaty Lis i Frauke Dirickx nie pozostawiały pilankom złudzeń na odrobienie strat. Trener PTPS-u próbował ratować się czasami, ale nie przynosiły one żadnych efektów. Izabela Żebrowska popisywała się coraz częściej dobrą zagrywką i atakami. Przewaga dąbrowianek ciągle rosła. Gdy tylko pilankom udało się zdobyć punkt, Tauron od razu odpowiadał mocnym atakiem. Mirosław Zawieracz wprowadził na boisko Monikę Naczk, ale ona również nie wniosła niczego świeżego na boisko. Tuż przed drugą przerwą techniczną szkoleniowiec dąbrowianek wprowadził zadaniowo na zagrywkę Aleksandrę Liniarską. Zaraz po jej powrocie na ławkę bardzo długą wymianę w tym secie wygrały dąbrowianki, ze skrzydła mocno zaatakowała Leys. Morale dziewczyn z Piły słabło z każdą sekundą. W ostatniej fazie seta, pilanki zdecydowanie się poddały. Mecz zakończyła asem serwisowym Ivana Plchotova.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – PTPS Piła 3:0
(25:16, 25:13, 25:10)

MKS: Leys (8), Dirickx (6), Lis (9), Żebrowska (13), Skowrońska (11), Plchotova (11), Strasz (libero) oraz Liniarska
PTPS: Kuligowska (4), Brown (8), Martałek (3), Hudima (4), Kaczmar (2), Krawulska (1), Wysocka (libero) oraz Naczk, Kajzer (1), Paszek, Kosmatka (4) i Tracz