Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Magazyn Siatkarski: Polacy mogą być najlepsi na świecie?

Magazyn Siatkarski: Polacy mogą być najlepsi na świecie?

fot. archiwum

Po trzech meczach Pucharu Świata, najlepszej i najbardziej wiarygodnej siatkarskiej imprezie globu, Polacy, którzy wracają na tę imprezę po 30 latach, wygrali trzy mecze z bardzo silnymi przeciwnikami - Kubą, Serbią i Argentyną.

To ostatnie spotkanie było odpowiedzią dla malkontentów, którzy narzekali, że Polacy nie mają zmian. Procentuje praca na zgrupowaniach kadry i w klubach. Przecież ci ludzie już się potwierdzili, sięgając po dwa brązowe medale w Lidze Światowej i mistrzostwach Europy. Stworzyli bazę dla dwóch gwiazd, które dołączyły, czyli Pawła Zagumnego i Michała Winiarskiego – opowiada Ireneusz Mazur, były trener kadry.

Mamy grupę ludzi sprawdzonych w boju. Na nowo rodzi nam się drużyna. Powtórzę: drużyna. Grupa ludzi, którzy chce grać ze sobą, a nie musi. Trener Anastasi ma kapitalną sytuację, wszystko rozwiązuje sam, nie słucha podpowiadaczy. Przy poprzednim trenerze Danielu Castellanim siatkarze byli rozpuszczeni – dodaje Wojciech Drzyzga, ekspert Polsatu i Sport.pl. Jacek Nawrocki, trener Skry Bełchatów, uważa po trzech meczach, że Polacy mogą wygrać cały turniej. – Mogą popaść w zawirowania, ale start mamy bardzo dynamiczny. Jesteśmy pełni nadziei i optymizmu – uważa Mazur. – Mamy szeroki skład, możliwości, jeśli wszystko zadziała, to czego chcieć więcej? Mamy drużynę, która zdolna jest wejść na poziom, z którym zdobywa się Puchar Świata – dodaje Drzyzga.

Czy polscy siatkarze mogą być najlepsi na świecie?źródło: sport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved