Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Łukasz Koziura: Myślimy o medalu

Łukasz Koziura: Myślimy o medalu

fot. archiwum

W tak wysokim zespole młodej ZAKSY szczególną rolę odgrywa libero. Jego dokładne przyjęcia i gra w obronie bardzo pomagają drużynie. W zespole Michała Chadały na tej pozycji występuje dwóch wychowanków MMKS-u. Rolę tego pierwszego pełni Łukasz Koziura.

Kiedy zacząłeś interesować się siatkówką?

Przygodę z siatkówką zacząłem w bardzo młodym wieku. Miałem wtedy siedem albo osiem lat. Mam starszego brata, który też interesuje się sportem. Dużo uwagi w tej dziedzinie poświęcił nam tato. Często razem graliśmy w siatkówkę oraz piłkę nożną. Treningi rozpocząłem w czwartej klasie podstawówki. Z czasem przyszły pierwsze sukcesy ze szkolnymi drużynami. Wygrywaliśmy rozgrywki w mieście i województwie. Z MMKS-em też zdobywaliśmy miejsca na podium.

Grałeś w młodej ZAKSIE w poprzednim sezonie. Jak byś porównał tamtą drużynę z obecną?W poprzednim sezonie mieliśmy niższy skład. Teraz przyszło sporo nowych chłopaków. Zgraliśmy się szybko i myślę, że dobrze się rozumiemy.

W meczu z Jastrzębskim Węglem zostałeś wybrany MVP. Jakie trzeba mieć cechy i nad czym trzeba szczególnie pracować, żeby być dobrym libero?

Libero powinien przewidzieć praktycznie każdą sytuację na boisku i błyskawicznie reagować. Nad każdym elementem siatkarskiego rzemiosła trzeba długo trenować, jeśli chce się być dobrym. Co do tytułu MVP, to byłem nim zaskoczony. To pierwsze moje wyróżnienie w tym sezonie i bardzo się z niego ucieszyłem.

Młoda ZAKSA w tym sezonie gra bardzo dobrze. Pewnie myślicie o medalu?

Oczywiście, że myślimy, ale jeszcze dużo spotkań przed nami. Cel, jaki nam postawiono, to znaleźć się w pierwszej czwórce.

Masz 19 lat, a więc stajesz u progu dorosłej kariery. Wiążesz przyszłość z siatkówką?

Moją przyszłość chciałbym wiązać ze sportem, ale co z tego wyjdzie, to czas pokaże. Dołożę wszelkich starań, aby moje marzenia dotyczące siatkówki się spełniły. Przy okazji chciałbym podziękować mojemu tacie za wsparcie, dodawanie otuchy i poświęcony mi czas.

Autor: Grzegorz Łabaj

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved