Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Dobre wieści w sprawie Dante

Dobre wieści w sprawie Dante

fot. archiwum

Dante Amaral, który w pierwszym meczu Brazylijczyków zszedł z boiska z powodu silnego bólu brzucha, najprawdopodobniej wkrótce ponownie zasili szeregi reprezentacji. Badania nie wykazały zerwania mięśni, co jest dobrą prognozą na najbliższe dni.

Dante prosto po meczu pojechał na badania. Wyniki rezonansu magnetycznego, któremu został poddany, wykazały co prawda pewną zmianę w ognisku bólu, jednak na szczęście nie doszło do zerwania mięśni. Jednakże reprezentacyjny lekarz Álvaro Chamecki, który towarzyszył zawodnikowi podczas badań, wstrzymał się od podania przewidywanej daty, kiedy przyjmujący będzie mógł powrócić do gry.

Kiedy kontuzja dotyczy urazu mięśniowego, bardzo ciężko jest zakładać, kiedy pacjent dojdzie do zdrowia. Może to zająć trzy dni, a równie dobrze trzy tygodnie. Dante będzie pod intensywną opieką w najbliższym czasie. Pewne jest tylko to, że na pewno dziś i jutro jeszcze nie zagra – powiedział lekarz przed poniedziałkowym meczem z USA. – Rezonans nie wykazał poważnego urazu, jednak musimy zobaczyć, jak będzie postępował powrót do sprawności – zaznaczył Chamecki.

Drużynowy fizjoterapeuta, Guilherme Tenius zapowiada, że najbliższe dni niewątpliwie będą dla zawodnika intensywne, jednak tym razem nie będzie to dotyczyło napiętego harmonogramu rozgrywek, a opieki poza boiskiem. – Skoro nie doszło do zerwania mięśnia, będziemy musieli ustalić źródło bólu. W tym celu każdego dnia Dante będzie poddawany zabiegom terapeutycznym z udziałem lodu i prądu, co przyspiesza proces leczenia. To wszystko, co jesteśmy w stanie zrobić przez pierwsze 48 godzin – stwierdził.Sam Dante jest dobrej myśli. Zawodnik, który rozpoczął Puchar Świata w wyjściowej szóstce, jest przekonany, że szybko powróci na parkiet, by pomóc kolegom w walce o awans do Londynu. – Przyznam, że kładłem się spać z niepokojem, jednak po wynikach badania czuję się dużo lepiej. Okazało się, że kontuzja nie jest poważna, więc teraz tylko pozostało pozbyć się bólu, żebym mógł wrócić do treningu. Jestem spokojny, wierzę w to, że z pomocą fizjoterapii ból zniknie tak szybko, jak to możliwe, jestem tego pewny. Jeśli zależałoby to ode mnie, zagrałbym już dzisiaj, jednak mam świadomość, jak daleko mogę się posunąć – uśmiechnął się Dante.Muszę teraz o siebie dbać i stosować się do zaleceń lekarza i fizjoterapeuty, żeby ten uraz nie przerodził się w coś poważniejszego – dodał Brazylijczyk.

Opracowała: Katarzyna Tybor

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved