Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Zbigniew Bartman: Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi z wygranej

Zbigniew Bartman: Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi z wygranej

W trzecim dniu Pucharu Świata reprezentacja Polski pokonała Argentynę 3:1, ale zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. - Graliśmy konsekwentnie po pierwszej partii i walczyliśmy o każdą piłkę - powiedział po zakończonym meczu szkoleniowiec reprezentacji.

Andrea Anastasi (trener reprezentacji Polski): – Dzisiejszy dzień był bardzo dobry dla Polski. Argentyńczycy grają według innego systemu niż system europejski. Graliśmy konsekwentnie po pierwszej partii i walczyliśmy o każdą piłkę. Mamy wyższych graczy, więc gramy w określony sposób. Oni mają szybszych zawodników i grają według własnego stylu.

Javier Weber (trener reprezentacji Argentyny): – Myślę, że obie drużyny grały dzisiaj dobrze. Polacy grali lepiej po dwudziestym punkcie. To było tą różnicą w trzecim i czwartym secie.

Marcin Możdżonek (kapitan reprezentacji Polski): – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy ten trudny mecz przeciwko Argentynie. Skupiliśmy się na własnej taktyce. Mieliśmy kilka złych momentów w meczu, ale wygraliśmy.

Zbigniew Bartman (atakujący reprezentacji Polski): – Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi z wygranej, bo przegraliśmy pierwszego seta. Jesteśmy zadowoleni, że opuszczamy Nagoję z trzema zwycięstwami.

Rodrigo Quiroga (kapitan reprezentacji Argentyny): – Graliśmy dobrze w pierwszej partii. Nie naciskaliśmy na nich naszą zagrywką. Mają dobrych atakujących i blokujących.

źródło: fivb.org, inf. własna