Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > VI kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

VI kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 19.11.2011 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się VI kolejka rozgrywek XV edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W tym tygodniu najciekawsze rozstrzygnięcia miały miejsce w pierwszej, drugiej i trzeciej lidze mężczyzn, gdzie swoje spotkania przegrali dotychczasowi liderzy. Nie zabrakło też niespodzianek w pozostałych ligach.

W Ekstraklasie kobiet sytuacja w miarę ustabilizowana. Swoje mecze kolejno wygrały drużyny zajmujące pierwsze trzy miejsca TKKF Dzikusy I z Acero (3:0), Jutrzenka Bychlew z Dream Team (3:1) oraz Cehini z Juniorem Piątkowisko (3:0).

W Ekstraklasie mężczyzn drużyna PGE S.A. Dystrybucja, po doskonałym początku sezonu, straciła cały impet i doznała drugiej porażki. Przegrana z Piazza Cafe (0:3) spowodowała również spadek o kolejną pozycję w tabeli. W innym spotkaniu niewiele zabrakło do prawdziwej sensacji. Rewelacyjnie spisująca się dotychczas Iskra zagrała chyba najsłabszy mecz w tym sezonie i wyjątkowo szczęśliwie pokonała dobrze dysponowaną drużynę Cyrańscy Team (3:1).W I lidze kobiet w bezpośrednim najbardziej ciekawie zapowiadał się mecz pomiędzy Energią Pabianice i Tsunami Rex-Bud. Obydwa zespoły spotkały się po raz drugi w tym sezonie w bezpośredniej walce o trzecie miejsce w tabeli. Zwycięsko z tej batalii wyszły zawodniczki Tsunami, które skutecznie zrewanżowały się swoim przeciwniczkom za porażkę w pierwszym meczu i wygrały 3:1.

W I lidze mężczyzn dotychczasowy lider Itaka Film w meczu z Lozametem doznał drugiej porażki w tym sezonie (0:3). Potknięcie Itaki skrupulatnie wykorzystała drużyna Venta PAO, która po zwycięstwie nad Bejłoczem (3:0) została nowym liderem I ligi.

W II lidze niepokonany dotychczas zespół Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania, przegrał swój pierwszy mecz w sezonie. Sprawcą niespodzianki była drużyna AMC Konstantynów, która rozegrała bardzo dobry mecz i pomimo przegrania dwóch pierwszych setów, konsekwentną grą do końca odniosła zwycięstwo (3:2).

W III lidze mężczyzn w meczu „na szczycie" drużyna Volley Centrum nadspodziewanie łatwo pokonała dotychczasowego lidera Pickup Diablo (3:0) i… zajęła jego miejsce w tabeli. Największą niespodziankę w tej kolejce sprawił zespół Junior Piątkowisko, który pokonał wicelidera ŁKSG Inwemer (3:0). Niezwykle ciekawie prezentuje się tabela trzeciej ligi, gdzie różnica pomiędzy drugim a dziesiątym zespołem wynosi zaledwie 3 punkty, a to oznacza, że walka o awans do II ligi będzie trwała do ostatniego spotkania.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 26.11.2011 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved