Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Podsumowanie 6. kolejki Plus Ligi Kobiet

Podsumowanie 6. kolejki Plus Ligi Kobiet

Muszynianka awansowała na pozycję lidera, a pilanki potwierdziły, że na własnym terenie są groźne. Do wysokiej formy wracają bielszczanki, a białostoczanki nadal pozostają na ostatnim miejscu. Tak w skrócie można podsumować rozgrywki szóstej kolejki ligi.

Spotkanie, które inaugurowało rozgrywki po trzytygodniowej przerwie, odbyło się w piątek w Białymstoku. Podopieczne Wiesława Czai, po pięciu kolejkach zajmowały ostatnie miejsce w tabeli. Zwycięstwem z drużyną Pałacu Bydgoszcz, białostoczanki chciały rozpocząć marsz w górę tabeli. Jednakże zdecydowaną wyższość w tym spotkaniu udowodniły podopieczne Rafała Gąsiora. Bydgoszczanki pewnie w trzech setach rozprawiły się z rywalkami. Dzięki kompletowi punktów, siatkarki z Kujaw zajmują miejsce w górnej części tabeli. MVP spotkania wybrana została Magdalena Mazurek, która jeszcze w ubiegłym sezonie występowała w barwach AZS-u. Bardzo dobrze prezentowała się również Patrycja Polak i Mayvelis Martinez Adlum. W zespole gospodyń skutecznie atakowała Dominika Sieradzan, ale nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na korzyść zespołu z Białegostoku. Jak się później okazało piątkowe spotkanie było ostatnim dla trenera Wiesława Czai, jako szkoleniowca AZS-u. W poniedziałek zarząd klubu rozwiązał umowę z trenerem Czają.

Mistrzynie Polski, siatkarki Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna dość gładko rozprawiły się z zawodniczkami z Łodzi. Podopieczne Mauro Massaciego, które przyjechały do Muszyny, zajmując czwarte miejsce w tabeli, mimo ambitnej walki nie były w stanie urwać nawet seta przeciwniczkom. Pierwsza partia była najbardziej wyrównana, ale w końcówce swoją wyższość udowodniły podopieczne Bogdana Serwińskiego. W kolejnych dwóch setach, Anna Werblińska i jej koleżanki kontrolowały wydarzenia na boisku, wygrywając pojedynek w trzech odsłonach. Statuetka MVP powędrowała w ręce Agnieszki Bednarek-Kaszy. Dzięki kompletowi punktów, zawodniczki z Muszyny awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

Trzytygodniowa przerwa pomogła siatkarkom z Bielska-Białej. Brązowe medalistki z poprzedniego sezonu pokonały na własnym terenie za trzy punkty zawodniczki z Dąbrowej Górniczej. W pierwszej partii zdecydowanie dominowały siatkarki Tauronu, ale od stanu 20:14, do gry wróciły gospodynie, które nie tylko odrobiły straty, ale wygrały całego seta. W drugiej partii również przez większą część seta dominowały przyjezdne, ale tym razem przewagę udało im się utrzymać do końca. Kolejne dwie odsłony meczu, to jednak skuteczniejsza gra podopiecznych Mariusza Wiktorowicza. Siatkarki Aluprofu, wygrały spotkanie 3:1 i awansowały na szóste miejsce w tabeli. MVP spotkania została wybrana Klaudia Kaczorowska, która pojawiła się na boisku w pierwszej partii i udanym atakami poderwała swój zespół do walki.

W poniedziałkowym spotkaniu, pilanki podejmowały na własnym boisku zawodniczki z Mielca. Podopieczne Adama Grabowskiego w piątej kolejce pewnie na wyjeździe pokonały drużynę z Bydgoszczy. Dzięki czemu z dużymi nadziejami jechały na spotkanie w Pile. Gospodynie wczorajszego meczu, pokazały jednak, że na swoim terenie są bardzo groźnym zespołem. W pierwszych dwóch setach można było zaobserwować zaciętą walkę punkt za punkt, ale w końcówkach więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Mirosława Zawieracza. Trzecia partia to dominacja już tylko jednej drużyny. Pilanki od początku seta narzuciły swój styl gry i pewnie wygrały tę odsłonę jak i cały pojedynek 3:0. Bardzo dobre spotkanie w zespole gospodyń rozegrała Veronika Hudima, która została wybrana MVP spotkania. Dobrze prezentowała się również Joanna Kuligowska i Natalia Krawulska. W obozie rywalek na siatce skutecznie atakowała Sylwia Pycia, ale nie była w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek.

Spotkanie ATOM-u Trefla Sopot z Impelem Gwardią Wrocław w ramach szóstej kolejki zostało przełożone na 5 grudnia bieżącego roku.

Wyniki 6. kolejki oraz tabela PlusLigi Kobiet.