Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Beniaminek z Piły sprawdzi formę MKS-u

PlusLiga Kobiet: Beniaminek z Piły sprawdzi formę MKS-u

Bardzo ciekawie zapowiada się środowy mecz w Dąbrowie Górniczej. Podopieczne Waldemara Kawki, które po miesięcznej przerwie w rozgrywkach zanotowały swoją drugą porażkę w lidze, podejmą nieobliczalne pilanki.

Zawodniczki PTPS-u na pewno będą do meczu przystępować w dużo lepszych humorach od swoich przeciwniczek – w poniedziałek rozbiły Stal Mielec i mają już tyle samo punktów co MKS. Dąbrowianki bowiem – prawdziwa rewelacja pierwszych kolejek – wyraźnie spuściły z tonu. Przed Pucharem Świata przegrały z Atomem Treflem Sopot, a w ostatnią niedzielę poległy w Bielsku-Białej. Zwycięstwo we własnej hali z beniaminkiem mogłoby odbudować morale. Ale wcale nie musi być to takie proste.

Jak dotąd bowiem tylko Atom uporał się z pilankami szybko, łatwo i przyjemnie. Gorycz porażki, oprócz Stali, musiały przełknąć Muszynianka i Pałac Bydgoszcz, z kolei zespoły z Łodzi i Bielska wymęczyły wygrane dopiero po tie-breakach. Beniaminek gra jednak nierówno, formą faluje nawet na przestrzeni jednego meczu. Do tego jeszcze wczoraj o 19:30 rozgrywał swój pojedynek w Pile, by już jutro o 18:00 zacząć spotkanie w Dąbrowie Górniczej.

Ponad dobę dłużej na odpoczynek, regenerację i przygotowanie będą miały gospodynie. Wydaje się to szczególnie ważne w obecnej sytuacji. Miesięczna przerwa w rozgrywkach i związane z nią wypadnięcie z meczowego rytmu mogą wpływać na jakość gry zespołów. Być może „ofiarami" tych szczególnych okoliczności padły w niedzielę w Bielsku-Białej dąbrowianki. Spotkanie, będące rewanżem za walkę o brązowy medal PlusLigi Kobiet 2010/2011, wyraźnie im nie wyszło. Nie pomogła dobra postawa Elżbiety Skowrońskiej i Ivany Plchotovej, nie na wiele zdało się też doświadczenie Magdaleny Śliwy. Spotkanie z PTPS-em może dać odpowiedź, czy był to tylko wypadek przy pracy, czy zwykła obniżka formy. Nie sposób jednak zapomnieć, że MKS to drużyna z medalowi aspiracjami, więc straty punktów kosztują w ich przypadku, także psychicznie, znacznie więcej niż grających bez większej presji podopiecznych Mirosława Zawieracza.

Takie pozytywne rezultaty są pewnie bowiem dla wracającej do siatkarskiej elity drużyny z Piły dodatkowym zastrzykiem energii, zapału i motywacji. Zwłaszcza, że w jej szeregach przeważają zawodniczki młode, wspierane przez doświadczone Agnieszkę Kosmatkę i Joannę Kuligowską.

Czy ta pilska mieszanka znów zaskoczy w starciu z wyżej notowanym rywalem? Jak na ostatnie porażki zareagują siatkarki z Dąbrowy? Której ekipie uda się oddalić w tabeli i lepiej znieść tak intensywną grę w krótkim czasie, na dodatek po długiej przerwie? By się o tym przekonać, fani kobiecej siatkówki powinni sobie zarezerwować czas jutro od godz. 18:00.