Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pałac Bydgoszcz nie będzie faworytem meczu z Muszynianką

Pałac Bydgoszcz nie będzie faworytem meczu z Muszynianką

fot. archiwum

Takiego tygodnia jeszcze w dziejach kobiecej siatkówki w Bydgoszczy nie było. W środę przyjeżdżają polskie i holenderskie gwiazdy Muszynianki. W sobotę w Łuczniczce pojawią się amerykańsko-niemiecko-tureckie asy Atomu Trefla Sopot.

Mieliśmy World Grand Prix i grupę w mistrzostwach Europy oraz mecze pucharowe z Volero Zurych i Asystelem Novara, ale takiego zlotu siatkarskich gwiazd, jak w tym tygodniu jeszcze u nas nie było – mówi prezes bydgoskiego Pałacu Waldemar Sagan. Terminarz PlusLigi Kobiet został ułożony w ten sposób, że bydgoski zespół kończy pierwszą rundę meczami z bardzo trudnymi i atrakcyjnymi przeciwnikami.

Na pierwszy ogień idzie Muszynianka. Mistrz Polski przyjeżdża z holenderskimi gwiazdami: Debby Stam-Pilon oraz Caroline Wensink i swoją reprezentacją Polski (Anna Werblińska, Mariola Zenik, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Kaczor, Kinga Kasprzak, Milena Radecka, Katarzyna Gajgał). Spotkanie z Muszynianką jutro w hali Łuczniczka o 18. – Cały weekend analizowałem nasze atuty w tych starciach i wychodzi na to, że jedynym jest młodość – podkreślał Waldemar Sagan, dodając, że faworytami najbliższych spotkań będą rywalki.

Pałac nie musi się jednak wstydzić dotychczasowych dokonań – w sześciu kolejkach zdobył 10 punktów. W miniony weekend, bez leczącej kontuzję Julii Szeluchiny, pokonał w trzech setach AZS Białystok. To bardzo ważne zwycięstwo dla pałacanek, które może pomóc im uwierzyć, że bez ukraińskiej środkowej z polskim paszportem również można wygrać. I dopisywać sobie komplety punktów. – Kontuzja łydki wymaga bardzo ostrożnego powrotu. Julia nadal poddawana jest różnym zabiegom, które mają ją doprowadzić do pełnej sprawności – zaznacza menedżer zespołu Ewa Kowalkowska. Jak podkreśla była kapitan Pałacu, w tym tygodniu udział Szeluchiny w treningach i meczach jest wykluczony. Pozostałe zawodniczki są gotowe do gry. – Mamy nadzieję, że zagrają przeciwko utytułowanym przeciwniczkom bez kompleksów – mówi prezes Sagan.Najbliższe rywalki bydgoszczanek z dorobkiem 10 punktów okupują drugą pozycję w tabeli. Ekipa Bogdana Serwińskiego w ostatnią sobotę nie miała większych problemów z pokonaniem łódzkich Budowlanych (3:0), choć w obecnych rozgrywkach przydarzyły jej się już dwie przegrane. Muszynianka na inaugurację ligi nieoczekiwanie uległa w Pile PTPS 1:3, natomiast w czwartej kolejce uległa po tie-breaku Tauronowi MKS Dąbrowa Górnicza. – Jest to jednak drużyna, która ma wiele równorzędnych zawodniczek. Ewentualne rotacje w składzie nie wpływają tak mocno na jakość gry. Mimo to, liczymy, że nasz zespół przed własną publicznością zaprezentuje się z jak najlepszej strony – podsumował Sagan.

źródło: gazeta.pl, kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved