Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Michał Kubiak: Momentami grało się nam źle, wręcz fatalnie

Michał Kubiak: Momentami grało się nam źle, wręcz fatalnie

fot. archiwum

Michał Kubiak w meczu z Argentyną wyszedł w pierwszym składzie, później zmieniony został przez Bartosza Kurka. Zawodnik mógł zatem odpocząć po dwóch ciężkich spotkaniach. - Nawet jak nam nie idzie, to...i tak wygrywamy - śmieje się siatkarz.

Kubiak w dwóch pierwszych spotkaniach na Pucharze Świata zdobył kolejno 8 i 15 punktów. W meczu dzisiejszym nie dopisał do tego dorobku żadnego oczka, gdyż w jego miejsce pojawił się grający ostatnio mniej Bartosz Kurek. Ważne jest to, że polska reprezentacja na tak ciężkim i długim turnieju może spokojnie korzystać ze wszystkich zawodników.

W meczu z Argentyną nie obyło się bez nerwów. – Momentami grało nam się źle, wręcz fatalnie. Ale w naszej grze nastąpił przełom polegający na tym, że nawet jak nam nie idzie, to i tak potrafimy ostatecznie wygrać. To zasadnicza zmiana, bo wcześniej nasza drużyna doznała paru frajerskich porażek, kiedy byliśmy lepsi, a nie potrafiliśmy tego odzwierciedlić wynikiem – zwraca uwagę w serwisie Super Expressu Michał Kubiak.Ogromnym wsparciem dla zespołu jest doświadczenie Michała Winiarskiego, który wkracza do akcji, kiedy coś zaczyna się rozsypywać i wygrywa najtrudniejsze piłki – chwali kolegę z boiska zawodnik. Nic dziwnego, Winiarski był drugim po Bartmanie najlepiej punktującym zawodnikiem na boisku, zdobywając 15 punktów przy 17 oczkach „Zibiego”.

Teraz Polacy przenoszą się do Osaki, gdzie zmierzą się z Iranem i Japonią. – Wyjeżdżamy z Nagoi z kompletem punktów i tego kapitału nie wolno zmarnować. Przed spotkaniami z teoretycznie słabszymi rywalami trzeba zachować koncentrację i mobilizację. Na szczęście wszyscy zdają się to wiedzieć… – kończy zawodnik.źródło: gwizdek24.se.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved