Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zespoły z PlusLigi zagrają w Luboniu

Zespoły z PlusLigi zagrają w Luboniu

fot. archiwum

W dniach 23-25 listopada w Luboniu odbędzie się turniej z udziałem zespołów PlusLigi. Delecta Bydgoszcz oraz akademicy z Olsztyna, Częstochowy i Warszawy zmierzą się w towarzyskim turnieju korzystając z przerwy spowodowanej Pucharem Świata.

W Hotelu Poznańskim odbyła się konferencja prasowa przed turniejem siatkarskim z udziałem zespołów PlusLigi. W dniach 23-25 listopada rywalizować ze sobą będą Delecta Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn, AZS Częstochowa i Politechnika Warszawska.To dla nas ogromny zaszczyt i prestiż móc gościć tak znamienite zespoły w naszym mieście. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wspaniały obiekt, którym dysponujemy. Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji to miejsce, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy miasta. Oprócz imprez sportowych organizujemy wiele imprez kulturalnych i rozrywkowych. Cieszymy się, że będziemy mogli gościć czołowe polskie zespoły siatkarskie – powiedział Rafał Marek, zastępca burmistrza Lubonia.

Organizatorzy otrzymali wiele zapytań o składy, w jakich pojawią się poszczególne zespoły. Organizator turnieju, Michał Dolski, zapewnia, że zespoły pojawią się w możliwie najsilniejszych składach. – Każdy zadaje pytanie – w jakich składach przyjadą zespoły. Odpowiadam, że w optymalnych. Mamy już listę zawodników, którzy będą grali w poszczególnych zespołach. W Luboniu zobaczymy takich siatkarzy jak Stephane Antiga, Marcin Wika, Marcin Nowak, Grzegorz Szymański, Dawid Murek, Fabian Drzyzga, Łukasz Kadziewicz czy Igor Yudin. Zapewniam, że będzie można zobaczyć kawał dobrej siatkówki – powiedział Michał Dolski.

Turniej poprowadzi Mariusz Frąckowiak, który zwrócił uwagę na wielkopolskie akcenty imprezy. – Cieszę się, że po trzech latach możemy ponownie gościć tak dobre zespoły w Wielkopolsce. Będziemy mieli dwa akcenty w tym turnieju. W pierwszym dniu AZS UAM Poznań zmierzy się z Delectą Bydgoszcz. Będziemy mieli okazję porównać różnicę poziomów pomiędzy PlusLigą i II ligą mężczyzn. Drugim akcentem będzie pojawienie się w składzie Michała Dębca, który rozpoczynał swoją karierę w Poznaniu – wyjaśnił Frąckowiak.Gościem Specjalnym będzie Zygmunt Chajzer, który poprowadzi licytację bardzo atrakcyjnych i niepowtarzalnych przedmiotów związanych z siatkówką i nie tylko.

Jak się okazuje, bilety na turniej sprzedają się bardzo dobrze. Organizatorzy spodziewają się, że finał turnieju obejrzy komplet publiczności.

Harmonogram spotkań:
Środa (spotkania towarzyskie):
17.00 AZS Częstochowa – AZS Politechnika Warszawska
19.00 Delecta Bydgoszcz – AZS UAM Poznań

Czwartek (półfinały):
16.30 Delecta Bydgoszcz – AZS Politechnika Warszawska
18.30 AZS Częstochowa – Indykpol AZS Olsztyn

Piątek (finały):
16.30 Mecz o 3. miejsce
18.30 Finał

źródło: fkspoznan.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved