Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Drzyzga: Siatkarze są głodni wielkiego sukcesu

Wojciech Drzyzga: Siatkarze są głodni wielkiego sukcesu

fot. archiwum

Polacy z dobrym skutkiem walczą w Pucharze Świata. Na swoim koncie mają już dwie wygrane. - Bardzo wierzą w swoją siłę, ale nie czują presji - uważa Wojciech Drzyzga, który jako ekspert ocenia drużynę przebywającą w Japonii.

To pierwszy od dawna duży turniej, w którym Polacy występują w roli mocnego faworyta do podium.

Wojciech Drzyzga, ekspert Sport.pl i Polsatu: Mamy prawo realnie o myśleć o trójce, a co za tym idzie – o igrzyskach w Londynie. Grupę, którą zabrał trener Andrea Anastasi, łączy doświadczenie, wysoki poziom i kilka sukcesów, jakie wspólnie osiągnęła w tym roku. Ale czegoś jej brakuje do pełni szczęścia i siatkarze są głodni wielkiego sukcesu – od najstarszego Pawła Zagumnego, po najmłodszych w grupie Pawła Zatorskiego i Łukasza Wiśniewskiego. To może dobrze na nich wpłynąć.

Widzę w tej drużynie atmosferę dużego zaangażowania, chęci walki o wymarzone przez niektórych igrzyska. Mimo że trener miał trudne wyzwanie pod względem kadrowym, sportowo siatkarze wypadli powyżej oczekiwań – czy w Lidze Światowej, czy w mistrzostwach Europy, gdzie zdobywali brązowe medale.To wszystko sprawił trener Anastasi… który mówi, że sukcesem w Japonii będzie tylko podium.

Jest to wpisane w zawód trenera. Drużyna pojechała do Japonii walczyć o Londyn. Jeśli się nie powiedzie, trenerzy zawsze mogą powiedzieć: nie jesteśmy jeszcze gotowi. To psychologia. Ale akurat Anastasiemu wierzę. Dwukrotnie pozytywnie mnie zaskoczył, zdobywając w tegorocznych imprezach podium. Chociaż nie graliśmy tam bardzo dobrej siatkówki – trochę pomogły nam korzystny zbieg okoliczności i pewne układy sportowo-dyplomatyczne – to jednak chłopaki mają dwa medale na szyi, o co kiedyś było bardzo trudno.

Kto jest największym rywalem Polaków w PŚ?

Moje typy do podium to Brazylia, Rosja i ktoś trzeci. Ktoś z szerokiej grupy. Wybrałabym z niej oczywiście Polaków i mistrzów Europy Serbów – choć są nieobliczalni, nie grają równo i polegli w pierwszym meczu z Argentyną. Dalej Włochów, Amerykanów.

To drużyny z wielkim potencjałem, żadna nie może czuć się pewna. Przez ten turniej, strasznie wymagający, nie wszyscy przebrną bez wpadek. Nawet Rosjanie powinni się obawiać porażki, bo choć silni, nie są w stanie wygrywać wszystkiego i wszędzie, na ME zostali bez medalu.

Polacy spośród czołówki nie są najwyżej w rankingu FIVB [światowej federacji] i bardzo dobrze. Bardzo wierzą w swoją siłę, ale nie czują presji. Puchar Świata to niejedyna okazja do awansu na igrzyska, więc tak do końca nie stoją pod ścianą.

Więcej w serwisie sport.pl
Rozmawiał: Przemysław Iwańczyk

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved