Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiesław Czaja nie jest już trenerem AZS-u Białystok

Wiesław Czaja nie jest już trenerem AZS-u Białystok

fot. archiwum

Po nie najlepszym początku sezonu białostockiego AZS-u za winnego takiej sytuacji uznano szkoleniowca. Dziś Wiesław Czaja pożegnał się białostocką drużyną. Czy jego miejsce zajmie Jerzy Matlak?

Siatkarki AZS-u Białystok po przegraniu 6 meczów, z dorobkiem zaledwie 4 punktów zamykają PlusLigową stawkę. Białostocczanki intensywnie przepracowały przerwę w rozgrywkach, spowodowaną Pucharem Świata, zapewniając, że po wznowieniu rozgrywek pokażą się ze znacznie lepszej strony. Stało się jednak inaczej i w ostatnim pojedynku ligowym dostały srogie lanie od zawodniczek bydgoskiego Pałacu.

O tym, że trener Wiesław Czaja może pożegnać się z funkcją trenera, mówiono za kuluarami już od jakiegoś czasu. Porażka z bydgoską ekipą jak i oświadczenie trenera wydane po spotkaniu sprawiło, że lada dzień możemy spodziewać się zmiany trenera. Przypomnijmy, że Czaja narzekał na współpracę, a raczej jej brak z zarządem klubu i nie widzi szans na dalszą współpracę.

Dzisiaj klub wystosował oficjalne oświadczenie, w którym poinformował, że pomimo wciąż ważnego kontraktu, kończy współpracę z trenerem Czają.W dniu dzisiejszym zarząd klubu AZS po zasięgnięciu opinii rewizyjnej  rozwiązał umowę z trenerem Czają ze skutkiem natychmiastowym. Do czasu przedstawienia nowego trenera zespół będzie prowadził trener Wiertełko. Z uwagi na dobro klubu nie będzie dodatkowych komentarzy.

Trudno zatem spodziewać się informacji, kogo działacze widzieliby jako następcę Czai. Na rynku wciąż wolny pozostaje były selekcjoner reprezentacji kobiet, jeden z najbardziej utytułowanych polskich trenerów, Jerzy Matlak. Czy działacze białostockiego klubu pokuszą się o sprowadzenie tego szkoleniowca? Czas pokaże. Nasz serwis nieoficjalnie dowiedział się, że działacze z Podlasia w ostatnim czasie przynajmniej dwukrotnie spotykali się w Białymstoku z trenerem Matlakiem.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved