Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Stanisław Wawrzyńczyk: Trenujemy po to, aby grać coraz lepiej

Stanisław Wawrzyńczyk: Trenujemy po to, aby grać coraz lepiej

fot. archiwum

Siatkarze pilskiego Jokera dotychczas nie mieli łatwej przeprawy przez ligę. - Cieszy to, że w meczu z Gorzowem można było zaobserwować efekty naszej ciężkiej pracy, to daje sporą satysfakcję, powiedział Stanisław Wawrzyńczyk.

Początek ligi nie był dla was dobry, ostatnio z wielu różnych stron dochodziły głosy, że trenujecie, ale do walki w play-out, bo zajmowaliście ostatnie miejsce w tabeli…

Stanisław Wawrzyńczyk: Fakt, początek ligi wymarzony nie był, ale to nie powód żeby od razu nas skreślać. Odnośnie tych pogłosek mogę jedynie zapewnić, że nie trenujemy pod play-outy, a trenujemy po to, aby grać coraz lepiej, zdobywać jak najwięcej punktów i piąć się w górę tabeli.

W ósmej kolejce niewielu dawało wam szanse na zwycięstwo z Gorzowem. Zagraliście jednak naprawdę dobry mecz, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Szybkie 3:0, komplet punktów w Pile i awans z 12. na 8. miejsce w tabeli. Co było kluczem do triumfu w tym spotkaniu?Cieszy wygrana z takim zespołem jakim jest Gorzów, a kluczem do zwycięstwa na pewno była nasza dobra postawa na zagrywce, co w efekcie dawało nam możliwość ustawienia szczelnego bloku, który w tym meczu bardzo dobrze nam funkcjonował.

Od początku sezonu większość spotkań, które graliście to pojedynki czterosetowe, nie zawsze z dobrym zakończeniem. W Siedlcach przegraliście 0:3, w Pile wygraliście 3:0, czy fatum meczów 1:3 już za wami?

Nie mam pojęcia czy to fatum jest już za nami, ale nie obraziłbym się, jakby wróciło i wynik 3:1 na naszą korzyść w pozostałych meczach.

W waszej grze zaobserwować można ogromną poprawę…

Zgadza się, jesteśmy młodym ambitnym zespołem, który chce grać jak najlepiej, a na treningach dużo uwagi poświęcamy nad jakością naszej gry oraz takim elementom jak zagrywka. Cieszy to, że w meczu z Gorzowem można było zaobserwować efekty naszej ciężkiej pracy, to daje sporą satysfakcję.

W dziewiątej kolejce podejmować będziecie drużynę Ślepska Suwałki. Z jakim nastawieniem i oczekiwaniami pojedziecie na teren rywala?

Jedziemy tam po to, aby walczyć o każdy punkt, a jeśli zaprezentujemy tam swoją dobrą grę to o wynik jestem spokojny.

*Rozmawiała Aleksandra Dobrosielska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved