Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Reprezentacja Niemiec bez Steuerwalda

Reprezentacja Niemiec bez Steuerwalda

Trener ekipy Niemiec Stewart Bernard ogłosił nazwiska zawodników, którzy 24 listopada rozpoczną walkę w turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Wśród wybranych nie znalazł się rozgrywający AZS Politechniki Warszawskiej, Patrick Steuerwald.

Dwutygodniowe zgrupowanie reprezentacji w Kienbaum oraz dwa mecze towarzyskie z reprezentacją Holandii miały pomóc następcy Raula Lozano, Stewartowi Bernardowi w wyborze dwunastki, która skutecznie stawi czoła pozostałym drużynom rywalizującym o przepustki do dalszej walki o uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Rozgrywający AZS Politechniki Warszawskiej, Patrick Steuerwald nie znalazł uznania w oczach nowego szkoleniowca, co uznane zostało w Niemczech za dużą niespodziankę. W zespole prowadzonym przez Lozano, Steuerwald miał pewne miejsce pierwszego rozgrywającego. – Patrick nie osiągnął jeszcze optymalnej formy – mówi o powodach swej decyzji Bernard Stewart. Podstawowym rozgrywającym reprezentacji będzie prawdopodobnie Simon Tischer, pomijany z kolei przez Lozano.

Oprócz Steuerwalda, drużynę opuścili również: środkowy Ricardo Galandi, libero Fabian Kohl oraz przyjmujący Denis Kaliberda – ten ostatni z powodu kontuzji.

W piątek 18 listopada Niemcy mieli okazję sprawdzić formę w starciu z Holandią. Wyszli niego obronną ręką – po czterech nierównych setach zwyciężyli. Trener Bernard był zadowolony. – Sądzę, że pokazaliśmy dobrą grę. Musimy oczywiście jeszcze sporo poprawić, lecz jeśli w następnych dniach nam się to uda, jestem optymistą przed walką we Francji – podkreślał. Ekipa niemiecka rozpoczęła z Simonem Tischerem na rozegraniu, Maxem Günthörem i Marcusem Böhme na środku, Gyorgym Grozerem w ataku, Björnem Andrae i Robert Krommem w przyjęciu oraz Ferdinandem Tille jako libero. Pierwszy set był popisem gospodarzy, co znalazło odzwierciedlenie w wygranej do 16. W drugiej odsłonie niemieccy siatkarze od początku kontrolowali rozwój wypadków na parkiecie (11:7). Jednak tym razem Holendrzy nie zamierzali tak łatwo składać broni i rzucili się do odrabiania strat. Po drugiej przerwie technicznej gospodarze ponownie odskoczyli na pięć oczek (21:16), jednak błędy i przestój niemieckich szeregach pozwolił „Pomarańczowym" uzyskać wyrównanie 24:24. W decydującym momencie holenderska drużyna zachowała zimną krew i przechyliła szalę zwycięstwa na swą korzyść (26:24). W trzecim secie Niemcy, dzięki dobrej dyspozycji zawodników w ataku, nadawali ton grze, co skończyło się zwycięstwem 25:21. W czwartym akcie ponownie przebudziła się ekipa Holandii. Tym razem jednak w zaciętym pojedynku na przewagi górą okazali się Niemcy (26:24).Drugi mecz z ekipą holenderską nie doszedł do skutku.

Na "dobry" początek turnieju prekwalifikacyjnego przed Niemcami ciężki rywal – zmierzą się z gospodarzami, ekipą Francji. Następnie staną naprzeciw Greków.