Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Pilanki bezlitosne dla Stali

PlusLiga Kobiet: Pilanki bezlitosne dla Stali

Siatkarki PTPS Piła nie okazały się być zbytnio gościnnymi i w trzech setach odprawiły Stal Mielec. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego jedynie w drugiej partii potrafiły nawiązać wyrównaną walkę z pilskimi rywalkami.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki punkt za punkt (2:2). W miarę upływu czasu dwupunktową przewagę uzyskały mielczanki, za sprawą udanego ataku Doroty Pykosz (6:4). Pilanki szybko doprowadziły do remisu (6:6). Na pierwszej przerwie technicznej, dwa punkty w zapasie miały jednak podopieczne Adama Grabowskiego (8:6). Po przerwie przyjezdne dobrze prezentowały się w ataku. Po uderzeniu Sylwii Pyci prowadziły już czterema punktami (11:7). Wówczas o przerwę poprosił Mirosław Zawieracz. Uwagi szkoleniowca przyniosły zamierzony efekt. Pilanki za sprawą bardzo dobrej zagrywki Veroniky Hudimy doprowadziły do remisu, a po kolejnej skutecznej akcji wyszły na prowadzenie (13:12). W następnych akcjach bardzo dobrze na lewym skrzydle spisywała się Joanna Kuligowska. Do tego zagrywką punktowała Natalia Krawulska i przy stanie 18:14 trener Grabowski był zmuszony poprosić o przerwę na żądanie. Mielczanki nie potrafiły jednak odmienić swojego stylu gry, raz po raz nadziewając się na skuteczny blok rywalek (22:16). Ostatecznie inauguracyjną partię spotkania pewnie na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie, wygrywając 25:17.

Druga partia spotkania również rozpoczęła się od zaciętej walki o każdą piłkę (2:2). Podobnie jak w poprzedniej odsłonie meczu na dwupunktowe prowadzenie wyszły mielczanki (4:2). Podopieczne Adama Grabowskiego prowadzenie utrzymywały do pierwszej przerwy poświęconej na kosmetykę parkietu (8:6). W kolejnych akcjach skutecznie prezentowała się Sylwia Pycia (10:8). Po drugiej stronie siatki udanie atakowała Natalia Krawulska (11:11). Gospodynie dzisiejszego spotkania w środkowej fazie seta włączyły jednak wyższy bieg. Na drugiej przerwie technicznej po ataku Veroniky Hudimy miały dwa oczka w zapasie (16:14). Po chwili oddechu dla obydwóch zespołów, skuteczną grę kontynuowały siatkarki z Piły (18:15). Przyjezdne nie zamierzały się poddawać i po skutecznym bloku Sylwii Pyci, doprowadziły do wyrównania (18:18). Od tego momentu na parkiecie rozgorzała walka punkt za punkt (21:21). W końcówce więcej spokoju i opanowania zachowały siatkarki PTPS-u. Najpierw mielczanki popełniły błąd w ataku (23:21). W kolejnej akcji do głosu doszedł pilski blok (24:21). Sytuacje próbował ratować trener Grabowski, dwukrotnie prosząc o czas dla swojego zespołu. Jednak gospodynie prowadzenia nie zmarnowały. Po ataku z obiegnięcia w wykonaniu Moniki Martałek, mogły cieszyć się ze zwycięstwa w drugim secie 25:22.

Trzecia odsłona pojedynku rozpoczęła się lepiej dla pilanek, które po ataku Natalii Krawulskiej prowadziły dwoma punktami (3:1). Dalsza część tego seta to zupełna dominacja podopiecznych Mirosława Zawieracza. Problemy mielczanek zaczynały się od niedokładnego przyjęcia. Zadanie przyjmującym drużynie przyjezdnej szczególnie utrudniała Veronika Hudima, kąsająca rywalki bardzo trudną zagrywką. Po ataku mielczanek w antenkę, gospodynie prowadziły siedmioma punktami (8:1). W kolejnych akcjach podopieczne Adama Grabowskiego popełniały wiele błędów własnych, a do tego skutecznie w ataku prezentowała się Joanna Kuligowska (12:2). Mielczanki z każdą kolejną przegraną akcją traciły nadzieję na nawiązanie wyrównanej walki (16:5). Po ataku Veroniky Hudimy przewaga gospodyń wzrosła do 13 oczek (18:5), a po ataku Anny Kaczmar do 14 punktów (21:7). Ostatecznie podopieczne trenera Grabowskiego przekroczyły magiczną barierę 10 punktów, ale przegrały trzeciego seta 11:25 i cały pojedynek 0:3.

Spotkanie skutecznym uderzeniem z drugiej linii zakończył Veronika Hudima, która otrzymała statuetkę MVP.

PTPS Piła – Stal Mielec 3:0
(25:17, 25:22, 25:11)

Składy drużyn:
PTPS: Kaczmar, Krawulska, Hudima, Kuligowska, Martałek, Brown, Wysocka (libero) oraz Naczk, Kosmatka
Stal: Szymańska, Kociova, Babicz, Liliom, Pycia, Pykosz, Wojtowicz (libero) oraz Wilczyńska, Kandora, Szpak