Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > Javier Weber: Polska to drużyna należąca do elity

Javier Weber: Polska to drużyna należąca do elity

fot. archiwum

Polska reprezentacja po dwóch wygranych jutro zmierzy się z reprezentacją Argentyny. Szkoleniowiec zespołu z Ameryki Południowej chwali rywali z Polski. - To drużyna należąca do elity, która cały czas się rozwija - mówi w Przeglądzie Sportowym Javier Weber.

Reprezentacja Argentyny jakiś czas temu należała do światowej czołówki. Po okresie świetności przyszedł czas małego odejścia na bok. Tym bardziej, że siatkówka w tym kraju ma bardzo dużą konkurencję. Od jakiegoś czasu do grupy najlepszych drużyn świata pukają młodzi Argentyńczycy. Drużyna narodowa, która przeszła zmianę pokoleń, coraz lepiej spisuje się na arenie światowej. – Tworzy się nowa grupa – młoda, ambitna i głodna sukcesów. Rzeczywiście jest to kolejny etap, wystarczy spojrzeć na wiek zawodników. Dokonaliśmy ogromnej zmiany, pojawiły się wyniki. Liczymy, że nadal będziemy się rozwijać w takim tempie, żeby na dobre zapoczątkować nową erę argentyńskiej siatkówki – zauważa szkoleniowiec argentyńskich siatkarzy.

Słowa trenera potwierdziła postawa jego podopiecznych w pierwszym meczu Pucharu Świata,w którym to pokonali mistrzów Europy. – W meczu z Serbami zagraliśmy naprawdę perfekcyjnie. Byliśmy bardzo skuteczni w ataku oraz obronie i wykorzystaliśmy słabość rywala, który nie miał swojego dnia. Puchar Świata to bardzo trudny turniej, a my nie mieliśmy zbyt dużo czasu, żeby się do niego przygotować – komentuje spotkanie w Przeglądzie Sportowym Weber.

Z Polakami Argentyńczycy spotkali się już w tym sezonie w meczu o brązowy medal Ligi Światowej. Wtedy górą była reprezentacja biało-czerwonych. – Byliśmy wtedy bardzo blisko sukcesu, ale Polska grała u siebie – przypomina trener Weber.To drużyna należąca do elity, która cały czas się rozwija, ma wspaniałego trenera i znakomitych zawodników. Czeka nas kolejny bardzo trudny mecz z Polską. Ten zespół w każdym turnieju należy do faworytów – komplementuje jutrzejszych rywali i dodaje, że polska reprezentacja ma w składzie wielkie indywidualności.Więcej w Przeglądzie Sportowym
Rozmawiała: Barbara Bardadyn

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved