Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: MKS przywiózł komplet znad morza

II liga M: MKS przywiózł komplet znad morza

Kaliscy siatkarze chyba zaczynają łapać odpowiedni rytm. W sobotę drugoligowy MKS drugi raz z rzędu wywalczył komplet, przywożąc trzy punkty z trudnego terenu w Szczecinie. - Zagraliśmy naprawdę dobry mecz - podkreśla trener MKS Marian Durlej.

Po raz pierwszy jestem w pełni zadowolony z naszego występu – przyznał po spotkaniu szkoleniowiec MKS. Jego zespół w blisko czterystukilometrową podróż wyruszył już w piątek. To okazało się doskonałym posunięciem, bo rywal postawił kaliszanom ciężkie warunki. Zwłaszcza w setach numer trzy i cztery. – W pierwszych dwóch partiach właściwie nie myliliśmy się w ataku. To był klucz do sukcesu – relacjonuje Durlej.Potem jednak zespół ze Szczecina wzmocnił zagrywkę i zrobił się problem – dodaje.

Na początku kaliszanie rzeczywiście wielkich kłopotów nie mieli. Wyrównana walka toczyła się jedynie do połowy poszczególnych setów, a potem przewaga gości stawała się coraz większa. Przy stanie 2:0 sytuacja jednak się odwróciła. MKS od początku trzeciej odsłony prowadził, ale przy wyniku 13:10 lepiej zaczęli spisywać się miejscowi. W polu serwisowym nieźle radzili sobie Daniel Zabłocki i Paweł Kolec, którzy rozkręcali się z każdą kolejną akcją. Po chwili było 15:14 dla Morza. Durlej wziął czas, ale prowadzenia do końca nie udało się odzyskać.

To podbudowało szczecinian. Po zmianie stron przycisnęli jeszcze bardziej. W połowie czwartego seta mieli już cztery punkty przewagi (17:14), a w decydującą fazę wchodzili prowadząc 22:19. – To był taki mały horrorek – uśmiechał się opiekun MKS. – Rywal bardzo dobrze spisywał się w ataku i w końcówce mieliśmy ładną wymianę ciosów. Na szczęście świetnie spisali się zmiennicy – dodaje. Gospodarze mogli doprowadzić do tie-braka, ale przy stanie 24:23 dla Morza Krzysztof Porada nie pomylił się po prostej. Chwilę później skutecznie zaserwował Błażej Kuna i było po meczu.

Sobotnie zwycięstwo może mieć bardzo duże znaczenie dla kaliszan w kontekście awansu do play-off. Przed tym meczem w grupie, która stara się gonić Krispol Września było dość ciasno. Po 9. kolejce zaczyna się klarować pierwsza trójka. MKS jest w tej chwili na trzeciej pozycji, a nad zespołami z miejsc cztery i pięć ma już sześć punktów przewagi. Do lidera z Wrześni traci pięć oczek.

Morze Bałtyk Szczecin – MKS Kalisz 1:3
(20:25, 20:25, 25:22, 24:26)